Головна Школярі 5 порад, як допомогти дитині у виборі майбутньої професії

5 порад, як допомогти дитині у виборі майбутньої професії

mamabook
739 Переглядів
зно 2020

зно 2020Батьківські обов’язки не зводяться лише до функцій «нагодувати та одягнути». Гарні батьки повинні допомогти дитині визначитися зі своїм майбутнім та правильно зорієнтуватися в безлічах пропозицій дорослого життя. Допоможіть своїй дитині розкрити потенціал. Наш сайт Mamabook дає поради, як вдало визначити професію для дитини.

Порада 1. Допоможіть дізнатися про різні професії

На запитання «Ким ти хочеш стати, коли виростеш?», діти часто відповідають однаково: акторкою, учителем, лікарем… Тому що дітям мало розповідають про цікаві професії. І навчитися кроїти одяг чи створювати 3D-зображення інтер’єрів, конструювати меблі вони починають мріяти в період, коли втрачено багато часу на освоєння необхідних навиків. Тож допоможіть дитині розширити знання та познайомитися зі світом на виставках, у музеях, цікавих наукових шоу з роботехніки, біохімії тощо.

Професії

 

Порада 2. Не витрачайте сили на непотрібні знання

Не варто забувати, що шкільний підхід до науки часто зводиться до зазубрювання знань, які не дають дитині потрібного потенціалу, навиків та ефективності в можливій роботі. Не варто переслідувати синдром відмінника та вимагати дитину навчатися гарно з усіх шкільних предметів. Проаналізуйте, які дисципліни їй даються найкраще – і рухайтеся в розвитку глибинних знань. Краще, якщо дитини буде бездоганно орієнтуватися в математиці та фізиці чи біології та хімії, мовах/літературі/історії, ніж буде навчатися посередньо на 5, 6, 7 балів з усіх предметів.

нуш

 

Порада 3. Не нав’язуйте своїх бажань

У майбутньому ви бачите дитину лише лікарем чи юристом. Навіщо? Аби створювати сімейну династію та нав’язати дитині професію, в якій вона не захоче розвиватися?

Ви бачите дитину лише професійним танцюристом чи гімнастом. Чому? Тому що колись самі не реалізували власну мрію і з якихось причин не змогли стати чемпіоном, досягти спортивних висот?

Не нав’язуйте дитині власну позицію. Дайте можливість самостійно визначитися, до якої професії лежить душа.

 

Порада 4. Разом оцініть «плюси» та «мінуси»

Дуже часто батьки нав’язують дитині професію, керуючись матеріальним питанням. Наприклад, останні роки майже всі хлопчики ходять на курс  з програмування. Але коли вони закінчать школу, то ринок буде переповнений молодими програмістами, яким також доведеться працювати за копійки. Тож варто обговорювати з дитиною усе відверто, називаючи і плюси, і мінуси професії, про яку вона мріє.

Наприклад, лікар-ветеринар не лише спілкується з кішечками та собачками. Він також рятує їм життя, оперує та вскриває черевну порожнину, робить болючі уколи, ставить катетери, часто має справи з блювотинням, сечею, калом, кров’ю…

 

Порада 5. Допоможіть освоїти ази професії

Якщо дитина старших класів визначилася зі своїм призначенням, то підтримайте і допоможіть відвідувати спеціалізовані тренінги чи семінари. Пошукайте серед своїх знайомих людей з такою професією, домовтеся про можливість поспілкуватися чи провести дитині екскурсію. Ще не пізно, аби дитина змінила свою думку. Або ж, навпаки, зацікавилася ще більше та почала наполегливо розвиватися в правильному напрямку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 порад, як допомогти дитині стати відмінником

Читайте також