Головна Школярі 10 порад, як допомогти дитині стати відмінником

10 порад, як допомогти дитині стати відмінником

mamabook
1560 Переглядів
саморозвиток

саморозвитокДитина, яка гарно навчається в школі, – величезна рідкість. Сьогодні вчитися лінь, немодно та нецікаво. Починаючи з 5-6 класу, діти часто різко погіршують свій рівень знань. Небажання виконувати домашні завдання, вчити правила, вірші, дати, слухати вчителя на уроці – це норма поведінки сучасних школярів.

Як мотивувати дитину до навчання? Наш сайт Mamabook дає 10 дієвих порад.

Порада 1. Не розмовляйте про школу в негативі

У кожного з батьків були ненависні вчителі, які давали часто контрольні чи багато задавали додому. Не варто ділитися неприємними спогадами з дитиною. Спробуйте озвучити з іншої точки зору: учителі, які вас навантажували, зробили вам послугу та навчили в житті самоорганізовуватися, багато працювати. Тож і дитині потрібно сприймати шкільну муштру як маленькі кроки до успіху в майбутньому.

Порада 2. Правильно організовуйте режим дня

Планування розпорядку дня важливе в будь-якому віці. Допоможіть дитині скласти адекватний графік її занять, часу для виконання домашнього, дозвілля, гуртків і секцій, спілкування з друзями. Його можна цікаво оформити разом та повісити на стіні в дитячій кімнаті.

Порада 3. Подбайте про зручне робоче місце

Неправильна висота парти, замаленький тісний стіл, риплячий стілець, темний куточок або, ще гірше, кухонний стіл замість робочого місця – усе це створює для дитини психологічний дискомфорт під час навчання. У неї повинна бути власна шафка, зручні полички, гарний стіл для роботи.

Порада 4. Вчасно робіть запаси канцелярії

Наявність усіх необхідних інструментів, записників, зошитів – гарантія вчасно виконаної роботи. Нерідко дитина переносить важкі задачі на останній вечір. І батькам ледь не серед ночі доводиться шукати маркери, ватмани, роздруківки з журналів для колажів тощо. Забезпечте дитину різноманіттям канцелярії, аби не виникало подібного авралу.

Порада 5. Відмічайте виконані домашні завдання

Введіть важливе сімейне правило: батьки щотижня відмічають у календарі терміни виконання всіх домашніх завдань. Допоможіть дитині розбити великі проекти та важкі завдання на невеликі задачі, які виконуються в декілька етапів чи днів. Так ви навчите дитину поняттям тайм-менеджменту. І ніколи не виникне ситуації, що завтра потрібно здати проект, який задавали ще 2 тижні тому.

 

Порада 6. Будьте проінформовані

Через месенджери чи соцмережі обов’язково спілкуйтеся в групах батьків класу, школи. Важливо знати про особливі вимоги певних вчителів, намагатися передбачити можливі конфлікти та ситуації, які негативно позначаться на рівні знань дитини. Якщо є можливість, то цікавтеся про успішність вашої дитини безпосередньо в педагога.

Порада 7. Слідкуйте за новинами разом із дитиною

Успішна в навчанні дитина завжди всебічно розвинена. Не обмежуйте її мислення лише школою та підручниками. Вчіть мислити ширше. Відвідуйте актуальні соціальні проекти, дивіться новини, підпишіться з дитиною на важливі екологічні, соціальні проекти в соцмережах. Така дитина починає мислити конструктивно, її успішність у школі помітно зростає.

Порада 8. Приділяйте більше уваги читанню

Це палка з двох кінців. З одного боку, дитина повинна регулярно бачити власних батьків із книжками в руках, а не телефоном. З іншого боку, варто рекомендувати дитині дійсно корисні та пізнавальні книжки її віку, аби не обмежуватися виключно шкільною наукою. Перечитування художньої літератури – це також потужний інтелектуальний розвиток, особливо для розширення словникового запасу.

Порада 9. Правильне харчування

Від раціону дитини насправді залежить дуже багато успіхів в житті – і її розумова діяльність, і фізичний стан. Подбайте про всі необхідні вітаміни, елементи в раціоні дитини. Її меню повинно бути живим, різноманітним. Фаст-фуди, консервація, кондитерські вироби, смажена їжа ще нікого не робили розумним та здоровим.

Порада 10. Обмежуйте гаджети

Повністю заборонити дитині користуватися телефоном, планшетом не вийде. Проте ви повинні регулярно роз’яснювати синові чи дочці, як гаджети скорочують життя та забирають здоров’я. І як результат – знижуються інтелектуальні здібності та шанси на успішне майбутнє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зростити дитину-олімпіадника: поради педагогам і батькам

Читайте також