Головна Вагітність Високий тиск у вагітних: причини, симптоми, лікування

Високий тиск у вагітних: причини, симптоми, лікування

mamabook
1011 Переглядів
вагітна

вагітнаУсіх вагітних, у яких є проблеми з артеріальним тиском, розділяють на три групи. У перших артеріальна гіпертензія була діагностована і до вагітності. І других тиск підвищився на початку вагітності. У третіх тиск підвищився після 20-го тижня виношування малюка.

Вагітність при хронічній гіпертензії

Жінкам із постійно високим тиском обов’язково слід планувати вагітність і консультуватися з кардіологом. Перш за все, лікар роз’яснить, як виношування малюка вплине на ваш стан. Також спеціаліст повинен оцінити ваше самопочуття. Чимало ліків, які вживаються при високому тиску, заборонені під час вагітності. Тому лікар повинен замінити їх на більш безпечні препарати, аби не зашкодити здоров’ю малюка.

Ось чому майбутня мама, яка страждала на гіпертензію ще до вагітності, на ранніх термінах виношування дитини і в 26-30 тижнів повинна пройти повне обстеження. І це не лише аналізи крові й сечі, але й ЕКГ, добовий моніторинг артеріального тиску (з вимірювання показників щогодинно). Народжують такі жінки зазвичай через кесарів розтин.

Підвищився тиск на початку вагітності

Жінкам, у яких піднімається тиск з перших тижнів вагітності, для підтвердження діагнозу артеріальна гіпертензія та підбору безпечних препаратів потрібно пройти консультації в терапевта, кардіолога. Якщо тиск стабілізується і показань до кесаревого розтину не буде, то жінка зможе народити самостійно.

тиск

Високий тиск після 20 тижня

У такому випадку вагітній ставлять діагноз «гестаційна артеріальна гіпертензія», тобто зумовлена вагітністю. При стабілізації тиску й гарному самопочутті жінка буде народжувати самостійно, але пологи обов’язково будуть знеболювати.

Причини для стаціонарного лікування

Протягом 12 тижнів після пологів тиск повинен повернутися до норми. Якщо високий тиск зберігається, для уточнення діагнозу молодій мамі доведеться обстежуватися в кардіолога.

Показникам до обов’язкової госпіталізації вагітної є різкий підйом тиску більше, ніж на 30 мм. рт.ст. від звичайних показників тиску. Значення мають й такі симптоми, як «мушки перед очима», різке підвищення чи пониження тиску при зміні положення тіла (різко піднялися з ліжка), головний біль, особливо в потилиці.

З такими скаргами жінку повинні госпіталізувати, навіть якщо тонометр не показує 140/90. Такі скарги можуть свідчити про порушення центральної нервової системи й початку розвитку прееклампсії.

Жінку обов’язково кладуть на стаціонарне лікування с тиском 160/100 чи вище – навіть якщо вона гарно почувається і не озвучує скарги.

Коли в жінки тиск підвищується лише зрідка, не доходить до критичних значень в 160/100, препарати для стабілізації тиску підбирає лікар, а вагітна продовжує лікуватися вдома.

Важливі поради при високому тиску у вагітних:
  • Якщо у жінки є зайва вага, категорично заборонено худнути під час вагітності. Це призведе до погіршення самопочуття малюка.
  • Якщо діагноз «гіпертензія» поставили до вагітності, обмежте вживання солі до половини чайної ложки на день. Дозволена норма солі – не більше 5 г.
  • Відмовтеся від смаженої та солоної, гострої, жирної, маринованої їжі.
  • Масло й майонез замініть на рослинну олію, замість твердих сирів споживайте м’які сорти. М’ясо повинно бути дієтичним – нежирна яловичини, м’ясо птахів.
  • Їжте яєчні жовтки, овочеві бульйони, гречку, квасолю, спаржу, несолодкі фрукти, макарони твердих сортів, вироби з неглютенового борошна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який нормальний тиск у вагітних

Читайте також