Головна Релакс Виготовлення прикрас з джуту

Виготовлення прикрас з джуту

mamabook
330 Переглядів
джут

джут

Джут є одним з найпопулярніших  видів натурального волокна, він застосовується в усіх сферах життя. Останнім часом вироби з використанням джута почали набирати популярність. Його активно задіюють в рукоділлі, додають до аплікацій, він є одним з основних елементів в декупажі та скраббукінгу. Особливого значення набуло використанням джута при виготовлення прикрас та аксесуарів в доповнення можна купить намистини та нанизати на джут створивши аксесуар в етно стилі.

Таку мотузку активно використовуються для упаковки різної продукції, зшивання матеріалів. У сільському господарстві і в побуті мотузка джут https://100idey.com.ua/dekor-ua/motuzka-dzhut-ua теж застосовується, в поліграфії, рекламі, творчості і самих різних напрямках хенд мейд.

Цікаві особливості джута

  1. Жорсткість волокон дозволяє використовувати його для виготовлення мотузок, канатів, шпагатів, пакувальної тканини, мішковини.
  2. Через своє природнє походження джут має нейтральний, природний колір, за рахунок чого може підійти для будь-яких ідей в оздобленні інтер’єру.
  3. Однією з ключових особливостей волокан джута є  гігроскопічність, саме тому його частіше використовують при  виготовленні пакувальної тари та мішковини. Тканина добре вбирає вологу та не пропускає її усередину.

В давнину люди використовували джутове волокно для виготовлення одягу, мотузок, тканин. Сьогодні одяг з мішковини практично не виготовляється, проте використання джута для виготовлення мішечної тари, мотузок, шпалерних матеріалів, лінолеуму, килимового покриття працює і надалі.

Основні різновиди шпагату  

  • Сизалевий шпагат. Це мотузка, виготовлена повністю з натуральних волокон і особливо активно застосовується в рукоділлі, творчості і для ефектної еко-упаковки. Сизалевий канат впізнається по жорстковатим, стирчащим в різні боки тонким ниточкам.
  • Льнопенькова мотузка. Такий товар виконаний з тонких волокон льону, зазвичай зустрічається вибіленою, більш світлою, також, м’яка і приємна на дотик. Активно застосовується в побуті, в сільському господарстві і харчовому виробництві, і звичайно ж, в декорі.
  • Полиамидна мотузка. Даний матеріал складається зі стовідсоткового складу синтетичних волокон досить стійка до серйозних механічних навантажень і впливу високих температур на матеріал. Полиамидна мотузка надзвичайно довговічна, має відмінну зносостійкість і поширена в сільському господарстві, декоративному творчості і просто в побуті. Гармонійно виглядає з такими товарами, як намиста , металеві підвіски, дерев’яні фігурки і багато іншого.
  • Будівельний шпагат. Може складатися як з натуральних матеріалів, так і з синтетичних волокон.
  • Сіновязальний джут. Виготовляється з повністю синтетичних волокон і має надзвичайну міцність, використовується для зв’язування снопів з сіна або соломи.

Раніше з допомогою джута робили ляльки-мотанки, сьогодні використання джута в виготовленні іграшок також присутнє. Працювати з цим матеріалом дуже легко, його можна пришивати, прив’язувати або використовувати термоклей для пістолета https://100idey.com.ua/osnovi-ta-instrumenti-ua/klejovi-pistoleti-ua.

Вважалося, що застосуваня такого матеріалу можливе лише в грубій роботі, так як він має хорошу міцність. Однак, час показав, що зовнішній вигляд матеріалу зовсім не має значення, головне його універсвльність та якість.

Читайте також