Головна Здоров'я Види імплантації зубів, переваги та недоліки процедури

Види імплантації зубів, переваги та недоліки процедури

mamabook
101 Переглядів
имплантация

имплантация

Незалежно від віку, ніхто не застрахований від втрати зуба. Помилково вважати, що це виключно проблема людей похилого віку. Найбільш ефективним методом сучасного протезування в стоматології вважається імплантація. На відміну від зйомних конструкцій, імплантація дозволяє повернути повноцінну функціональність ротової порожнини. Зуб-протез відмінно пережовує їжу будь-якої твердості, пацієнти без ризиків можуть гризти моркву, не порушуючи естетику посмішки. Подивитися умови імплантації та особливості процедури ви можете на сайті МЦ Клініка Доктора Онутчака. Дізнайтеся про головні переваги та можливі недоліки зубної імплантації.

Плюси імплантації – 7 причин обрати цей метод

Естетика

Штучні зуби по кольору та формі здатен відрізнити лише лікар-стоматолог під час огляду. А от мости та зйомні протези відрізняються від власних зубів – і різниця помітна іншим людям.

Комфорт

До імплантів легко звикнути, вже через декілька днів пацієнт перестає їх відчувати як чужорідне тіло. Навіть найяскісніші протези та «мости» завжди залишаються чужими конструкціями, які пацієнт чітко відчуває.

Ясна

Від час імплантації зубів використовується формувач ясен, аби м’які тканини, як і зуби, в результаті виглядали природньо. І мости, і зйомні протези візуально сильно змінюють ясневий контур.

Їжа

За допомогою штучних зубів після їхнього приживлення можна почати пережовувати будь-яку їжу, не ризикуючи зламати імплант. Будь-які зйомні протези дуже нестабільні, вони зношуються та ламаються в непередбачуваний момент.

Установлення

Щоб поставити імплант, не доводиться обточувати сусідні зуби. Отже, немає ризику їхньої втрати. Чого не відбувається, коли встановлюються «мости».

Навантаження

Імплантація зубів забезпечує оптимальний рівень навантаження на кістку, що запобігає її атрофії. А значить – знижується ризик втрати інших зубів.

Довговічність

Топові виробники дають пожиттєву гарантію на імпланти. Коронку слід змінювати не частіше, ніж кожні 10 років. При цьому зйомні протези потребують заміни раз на 2 роки.

зуби

Які існують мінуси імплантації

  • Такий спосіб відновлення зубів підходить не всім – у будь-якої медичної процедури є свої протипоказання. І вони пов’язані з певними хронічними патологіями.
  • Імплантація – це завжди оперативне втручання. Будь-який хірургічний метод лікування має ризики ускладнень.
  • Якщо для імпланту не вистачає кісткової тканини, то знадобиться кісткова пластика та синус-ліфтинг. А це передбачає використання антибіотиків.
  • Після імплантації потрібен час на регенерацію тканин. На загоєння рани піде декілька тижнів.
  • Висока вартість – одна з причин, чому досі не всі пацієнти погоджуються саме на зубну імплантацію.

Види дентальної імплантації

Стоматологи виділяють 3 протоколи встановлення дентальних імплантів. Який підходить пацієнту, визначає спеціаліст, враховуючи стан кісткової тканини, вік пацієнта, результати діагностики.

Перший варіант – це класична двоетапна імплантація з відстроченням навантаження. Це надійний, хоча й достатньо повільний процес встановлення одного або декількох протезів. Перший етап передбачає хірургічне вживлення титанового імпланту, другий – ортопедичний (встановлення коронки). Весь процес імплантації розтягується в часі від 6 до 9 місяців.

Другий тип імплантації – це одномоментний, тобто миттєвий. За одне відвідування хірурга вживлюється зубний імплант ні місце пошкодженого зуба відразу ж після його екстракції. Найкраще підходить для імплантації передніх зубів.

Третій вид – це одноетапна імплантація з навантаженням. За одне відвідування встановлюють штучний корінь та тимчасовий протез. Постійну коронку виготовляють, коли імплант повністю приживається.

Читайте також