Весна та літо – час активного вуличного відпочинку. Як розважитися батькам з дітьми або організувати цікавий варіант розваг для пришкільного табору?
Наш сайт Mamabook підготував підбірку корисних та цікавих ідей. Ніяких гаджетів та телевізорів! Проводомо відпочинок з користю.
Ідея 1. Вуличний твістер
Усім знайому та популярну гру можна перенести на асфальт. Спочатку зможете навчити дітей, як накреслити прямокутник та позначити на ньому кола. Паралельно можна розповісти про периметр та спосіб обчислювання площі.
Потім діти зможуть проявити трішечки творчих здібностей та розфарбувати кольоровою крейдою поле для гри.
Порада! Не зафарбовуйте кола, а лише намалюйте їхні кольорові контури.
Хочете спробувати ще одну оригінальну ідею? Тоді обирайте газон та кольорові аерозольні фарби в балончиках!
Ідея 2. Круті 3D-малюнки
Діти обожнюють малювати на асфальті. Запропонуйте їм зробити цікаві зображення, на тлі яких потім можна влаштувати оригінальну фотосесію.
Ідея 3. Вуличний квест
Що знадобиться:
- 3 карти-схеми.
- 10 папірців із завданнями.
- 3 зображення чорних міток.
Підготуйте 10 завдань, написані на окремому папірці. Частина завдань повинна бути веселою (проспівати пісеньку, розповісти анекдот), а частина – повторення пройденого матеріалу (наприклад, розповісти про особливості життя перелітних птахів). Підготуйте 3 чорні мітки: це можуть бути кришечки з-під пляшок чи вирізані з картону медалі.
Усі завдання та чорні мітки заздалегідь потрібно заховати на визначеному периметрі: під кущами, на дереві, приклеєні скотчем до стіни будівлі. На кожні карті позначте, де знаходиться 13 завдань. Діти не повинні знати, де папірці, а де – чорні мітки.
Розділіть дітей на 3 команди. Роздрукуйте або намалюйте від руки 3 однакові схеми-карти території шкільного майданчику чи двору, де ви плануєте гуляти. Квест закінчується, коли всі завдання та мітки знайдені.
Що означає чорна мітка? Що суперники можуть вигадати команді будь-яке завдання.
Ідея 4. Кумедний боулінг
Зберіть 10 пластикових пляшок (бажано великого розміру). Налийте воду з фарбою. Цікавіше, коли «кеглі» зафарбовані. Також знайдіть футбольного м’яча та починайте грати в хуліганський варіант боулінгу. Хочете додати веселощів? Замість м’яча візьміть повітряну кульку, наповнену піском чи водою.
Ідея 5. Гігантські «Хрестики-нулики»
Цією грою можна зацікавити дітей лише за рахунок вражаючих розмірів ігрового поля. Зробіть фігурки хрестиків та нуликів з несподіваних матеріалів: старі колеса від дитячих велосипедів, величезні круглі камінці тощо. Цікавіше буде грати командами – на виліт.
Візьміть великі картоплини та нанесіть на них кольорові позначки!
Ідея 6. Крижані скарби
Киньте цікаві дрібнички (камінці, намистинки, копійки) у пляшку з водою. Покладіть у морозильник. Завдання дітей – якомога швидше дістати з криги маленькі скарби. Можна дати обмеження часу – 10 хвилин. Розділити діток на дві команди та видати по замороженій пляшці. Переможе команда, яка збере найбільше предметів за визначений час.
Аби змагання пройшло весело, дозвольте дітям кидати пляшку об асфальт чи стрибати по ній.
Ідея 7. Природознавча “гаряча картопля”
Усім знайома гра в «гарячу картоплю»? Потрібно стати у коло та якомога швидше перекидати м’ячик одне одному, не затримуючи в руках. Ускладніть дітям завдання. Зловивши м’ячик, вони спершу повинні голосно вигукнути назву тварини, а потім – перекину іншому. Якщо дитина тримає м’яча понад 3 секунди, то сідає у центр кола.
Дозвольте дітям самостійно обирати тему гри. Цікавими можуть бути:
- Назви фруктів та ягід.
- Назви предметів одягу.
- Міста України та світу.
- Назви птахів.
- Імена.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найкращих ігор на випускний у дитячому садку