Перше, що вам слід зробити після підтвердження діагнозу «вітряна віспа», – це ізолювати хвору дитину від дитячого колективу. Вірус дуже летючий і легко передається через повітря.
Дитина повинна перебувати вдома, не виходити гуляти, не їздити ліфтом. Передати вірус хворий може з моменту появи перших висипів до 9-го дня з моменту появи останнього прища. Одна з важливих умов лікування й догляду – щоденне регулярне провітрювання приміщення.
Догляд за шкірою
Дитині слід постійно лежати в ліжку, багато спати. Потрібно подбати, аби дитина не чухала висипи на шкірі. Якщо вона їх роздряпає, то на місці прища назавжди залишиться шрам. Кожен висип на тілі потрібно обробити. Часто батьки за звичкою використовують зеленку. Проте є більш ефективні та сучасні засоби – «Фукорцин», «Циндол», «Банеоцин».
Як харчуватися
На період лікування змініть раціон дитини. Оскільки прищі з’являються не лише на шкірі, але й часто на слизових оболонках, наприклад, в ротовій порожнині. Не слід вживати продуктів, які подразнюють слизову: кислі, гострі, гарячі, дуже солоні чи пряні. Їжа повинна бути максимально нейтральною на смак, теплою і не викликати дискомфорту. Зменшіть на період лікування молочні продукти та м’ясні страви. Вони часто є алергенами в дітей, а це може лише посилити свербіж шкіри.
Чи можна купати дитину з вітрянкою?
Це залежить від самопочуття дитини. Якщо підвищена температура тіла, то слід уникати водних процедур. У цей період вони протипоказані, оскільки можуть спровокувати ризик повторного інфікування ран. Якщо в дитини нормальна температура, а нові висипи припинили з’являтися, то можна прийняти душ без використання мочалки, мила, гелю. Лише тепла вода! Також слід бути обережними під час витирання шкіри. Якщо пошкодити рушником висипи з пухирцями, то можуть назавжди залишитися рубці на шкірі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей