Головна Світ мами Як не жити минулим: 3 ефективні кроки

Як не жити минулим: 3 ефективні кроки

mamabook
422 Переглядів
Депрессия

ДепрессияНезважаючи на наші досягнення та перемоги у сьогоденні, минуле дуже часто не відпускає нас. І душевний тягар, звісно ж, асоціюється з негативним досвідом, поразками, зрадами близьких людей. Для оточуючих ви можете здаватися щасливою та цілеспрямованою людиною, а в глибині душі страждати, нести відчуття вини чи втрат. Наш сайт підкаже, як ефективно відпустити минуле й з чистим сумлінням зробити впевнений крок у своє майбутнє.

Крок 1. Не будьте заручником ностальгії

Спогади про минуле можуть бути приємними. Але й оманливими – і саме ностальгія часто не дає нам можливості зробити рішучий та важливий крок. Скажімо, ваші стосунки з партнером стали нестерпними. Це регулярні конфлікти, звинувачення, непорозуміння. Але ви потонули в спогадах: як колись були щасливі під час подорожі чи переїзду на нову квартиру, як очікували первістка чи святкували свою першу річницю весілля. І замість конкретних дій ви лише мрієте, що завтра буде так, як було колись. І це оманливий шлях.

Відкиньте зайві емоції та спогади, тверезо оцініть ситуацію та дайте чесну відповідь на запитання «Чи є у таких стосунків хоча б якась перспектива?». Замість емоційного самовиснаження вам варто пошукати підтримку зі сторони. І це не повинна бути подружка чи колега по роботі, а фаховий психолог.

стрес

Крок 2. Змінити свій звичний спосіб життя

Варто подумати логічно. Ви не задоволені своїм життям сьогодні? Є чимало претензій до себе, оточуючих? Отже, той спосіб життя, який ви сповідували до цього моменту, «не працює». І ваш негатив та помилки тягнуться довгим шлейфом з минулого. Отже, у щасливе майбутнє можете піти лише оновлені ви – без страхів, болісних спогадів і старих звичок. Варто замислитися, що так часто спонукало вас робити помилки в минулому, за що ви продовжуєте розплачуватися щоденно? Усвідомлення проблеми вже бути першим кроком її вирішення.

Не бійтеся кардинальних змін:

  • Оновити оточення та прибрати токсичних людей.
  • Повністю оновити гардероб чи зовнішній вигляд.
  • Опанувати нові навички, про які раніше ви й подумати не могли.
  • Навіть змінити місце роботи.
  • Розірвати болісні стосунки й бути готовою, відкритою до нових знайомств.
  • Зірватися зі свого насидженого місця й вперше в житті поїхати спонтанно у подорож.

йога

Крок 3. Думка зі сторони

Нам часто цього не вистачає. А думка невідомих людей завжди звучить правдиво, як одкровення. Друзі та рідні зазвичай жаліють нас і не можуть у жорсткій формі вказати на наші помилки. Тому дуже корисними будуть групові заняття. Психолог та інші учасники зможуть більш відверто прокоментувати ваші дії. Також усе пізнається в порівнянні. Ви не можете забути минуле і вважаєте своє життя нестерпним, проблемним, складним? У групі ви почуєте багато не менш важких, навіть трагічних життєвих історій. Варто замилитися, а чи так безнадійні ви? Можливо, прийшов час відкинути весь тягар минулого та знайти в собі сили й бажання змінити майбутнє вже сьогодні?

Читайте також