Головна Релакс Важливі рекомендації, як обрати якісний корм для собак

Важливі рекомендації, як обрати якісний корм для собак

mamabook
41 Переглядів
собака

собака

Збалансований раціон – основа здоров’я вашого улюбленця. В умовах сучасного життя, особливо для мешканців великого міста, немає можливостей для забезпечення собаки якісними продуктами. Як компенсувати відсутність свіжого м’яса, субпродуктів, тваринних жирів та яєць? Обирайте лінійкі кормів, що враховують всі потреби цуцика та гарантують природний, поживний склад. Приміром, корм, що розроблений з урахуванням особливостей травної та ферментативної системи собаки. У продукці повинні бути відсутні соя, злаки, синтетичні замінники м’яса. На які ще нюанси, окрім складу, слід звертати увагу при виборі собачого корму?

Вибір із урахуванням розміру тварини

Деякі виробники класифікують корми, враховуючи не вагу собаки на даний момент життя, а її належність до конкретної породи. Адже науково доведено, що для тих чи інших порід характерні специфічні рівні активності, мотіону, енергійності та навіть здатності до перетравлення певних продуктів. Тож вибір спеціалізованого корму для певної породи – це завжди індивідуальний підхід до формування раціону домашньої тварини.

Ветеринари наголошують, що породи середніх розмірів не відрізняються особливими вимогами в харчування. У той час як мініатюрні (декоративні) та велетенські собаки маю певну специфіку травлення. Адже для них ще й важливо, яким буде розмір гранул.

  • До мініатюрних порід відносяться: ши-тцу, той пудель, японський хін, пекінес, йорк, той-тер’єр, шпиць, чіхуахуа, кавапу, мальтіпу.
  • Гігантськи породи собак: американська акіта, кавказька вівчарка, алабай, німецький та бордоський дог, мастіф, ньюфаундленд.

собаки

Вік та рівень активності собаки

Всі види собачих кормів легко класифікувати на 3 великі групи із урахуванням рівня фізичної активності, витривалості тварини.

  • Корми із поміткою Active (рідше Energy) – розроблені для тварин, які щоденно знаходяться в русі. Вони навчені полювати, служити, виконувати спортивні нормативи тощо. Такі собаки потребують додаткового джерела енергії, що й враховано в формулі корму.
  • Корми з маркуванням Normal чи Standart є універсальним рішенням. Це збалансований раціон для середньостатистичної собаки, яка щоденно виходить на нетривалі прогулянки, проте більше часу проводить вдома, а не в умовах вуличної будки.
  • Якщо йдеться про годування собаки у віці, яка вже мало рухається та багато відпочиває протягом дня, то їй потрібен раціон класифікації Senior.

Проте завжди слід орієнтуватися на індивідуальні потреби самої тварини. Якщо у вас маленька порода, а в міській квартирі достатньо місця та поверхонь для високої активності, то й така собака може потребувати раціону Active. У такому випадку слід моніторити вагу тварини, аби переконатися, що поживність їжі відповідає її запитам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи впливає форма лежанки на сон собаки

Собака

Корм за потреби

Щоденні корми розроблені як основа харчування тварини. У них немає певних обмежень по калорійності чи компонентам.

Якщо тварина хворіє, то на певний період вводиться спеціальний лікувальний корм. Він допоможе підтримати фізичні сили, а також є легко засвоюваним. Також подібні корми потрібні для вагітних тварин або собак, які вигодовують цуценят молоком.

Якщо в тварини хронічні захворювання, то потрібен спеціалізований корм. Наприклад, зі зниженим вмістом жирів і вуглеводів, якщо в тварини ожиріння, проблеми з серцем та печінкою тощо. Завжди консультуйтеся із ветеринаром, обираючи оптимальний раціон для своєї тварини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Плюси та мінуси сухого корму для собак

Читайте також