Головна Малюки В якому віці можна давати дитині ягоди

В якому віці можна давати дитині ягоди

mamabook
188 Переглядів

клубникаПитання прикорму завжди дуже важливе для молодих матусь. Адже хочеться урізноманітнити раціон малюка, дати йому корисні сезонні продукти, але при цьому не нашкодити.

Перші ягоді
Щоб знайомство з ягодами пройшло у крихти без проблем, проведи його грамотно. Також не варто забувати про те, що ранні фрукти та ягоди яскраво пофарбовані, а значить містять велику кількість пігменту. На жаль, лікопін і каротин можуть викликати алергічні реакції не тільки у дітей з харчовою алергією, а й у здорових малюків (при надмірному вживанні).

Вперше збагатити прикорм немовлят деякими видами ягід можна після 7 місяців. У цьому віці можна вводити чорницю, малину, всі види смородини, обліпиху. Садову і лісову суницю запропонуй дитині на кілька місяців пізніше, а от з полуницею краще не експериментувати до року.

Смак літа
Коли ти знайомиш карапуза з ягодами, не варто їх присмачувати цукром – набагато корисніше, якщо малюк звикне до їх натурального смаку. Будь-які ягідні страви готуй безпосередньо перед вживанням. Звичайно ж, краще всього використовувати в дитячому раціоні ягоди, зібрані на власному або бабусиному городі: так ти будеш точно впевнена, що в них немає шкідливих речовин. Купуючи ягоди на ринку, вимагай у продавця довідку про проходження радіологічного контролю.

Додай вітамінку
У поєднанні з йогуртом і сиром вітаміни і мінерали з ягід і фруктів засвоюються ефективніше. Також кисломолочні продукти пом’якшують кислоти, які містяться в ягодах, і вони не дратують слизову шлунка дитини. У блендері збий ягоди або фрукти, додай склянку йогурту. Трохи меду і м’яти або лимонного соку для свіжості – і можна подавати на стіл.

Йогурти краще готувати власноруч. Адже при промисловому виробництві в цей продукт часто додають консерванти, загусник, штучні барвники, тому буде надійніше, якщо ти будеш готувати йогурт і сир сама.

Щоб прискорити процес, придбай в магазині йогуртницю. Молоко (1 л) закип’яти, нехай охолоне. Розведи закваску і змішай з основною масою. Відразу ж розлий суміш по банках і постав їх в йогуртницю. Через 8-10 годин накрий ємності кришками і помісти в холодильник. У готовий продукт додай свіжі фрукти або ягоди. Можеш додавати цілі або збити в блендері.

Пам’ятай, що для приготування кисломолочних продуктів не можна використовувати пастеризоване молоко тривалого зберігання – воно не містить необхідних для бродіння бактерій.

товар, толокар, машинка

Якісні дитячі іграшки від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також