Коронавірусна інфекція має багато спільного із симптоматикою типового сезонного грипу. Хоча, як і будь-які інфекції вірусного походження. Тому лише суб’єктивної оцінки самопочуття чи огляду в лікаря недостатньо для встановлення точного діагнозу. Підтвердити або заперечити респіраторну інфекцію, спровоковану коронавірусом типу SARS-CoV-2, може лише лабораторний тест на covid.
Який тест є найінформативнішим?
Це ПЛР-тест, за допомогою якого можна визначити вірусні ДНК безпосередньо в момент проведення тестування. Результат показує, чи є пацієнт носієм вірусу в даний момент. Тест також дозволяє визначити пацієнтів, які знаходяться в активній фазі захворювання на коронавірусну інфекцію.
Кому рекомендовано здавати тест:
- Пацієнтам, які перебувають у групі ризику (люди похилого віку й «контактних» професій – педагоги, лікарі, поліцейські).
- Пацієнтам, у яких є симптоми ГРВІ.
- Людям із діагностованою пневмонією.
- Групі пацієнтів, у яких є хронічні захворювання з ендокринології, серцево-судинної системи.
- Пацієнти, які проходили експрес-тести та отримали позитивні результати.
- Люди, які контактували з хворими, в яких підтверджена коронавірусна інфекція.
- Туристам, які повернулися з країн з поганою епідеміологічною ситуацією.
Скільки чекати результати тесту на коронавірус?
Якщо ви здаєте саме ПЛР-тест, то ваші результати будуть готові протягом 24-36 годин.
Як правильно підготуватися до здачі аналізів
Як і у випадку з багатьма іншими видами аналізів, забір біоматеріалів проводиться вранці. Рекомендовано не їсти та не пити мінімум 4 години. Також не можна курити, жувати гумку, оскільки ці процеси стимулюють травлення.
Якщо у вас болить горло чи закладений ніс, за 6 годин до проведення тесту потрібно утриматися від використання будь-яких лікарських препаратів – полоскання, носові краплі, льодяники для розсмоктування.
Чітке дотримання рекомендацій дозволить отримати точні результати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розшифровування аналізів: високий або низький рівень амілази