Біль у щелепі, яснах після видалення зуба вважається фізіологічною нормою. Адже м’які тканини зазнали сильного механічного пошкодження. Наш сайт Mamabook розповість, скільки днів може боліти місце видалення та кровоточити лунка. І що можна самостійно зробити в домашніх умовах.
Скільки днів може боліти?
Якщо мова йде про звичайне видалення зуба, то біль може тривати до 3-5 днів. Зазвичай перші 24 години після видалення є найбільш болісними, після чого біль поступово зменшується.
Лунка може затугватися 10-14 днів. Повністю дискомфорт у яснах зникне лише через 3 тижні.
Проте тривалий біль після видалення зуба може свідчити про такі ускладнення, як занесення інфекції або запалення. У такому випадку, важливо звернутися до стоматолога для отримання додаткової допомоги та лікування ускладнень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи потрібно пломбувати дитячі молочні зуби?
Що зробити вдома, якщо болить після видалення зуба
Самостійно можна вжити декілька заходів для зменшення болю та запобігання ускладнень:
- Вживайте знеболювальні та протизапальні препарати, які були прописані лстоматологом. Не можна збільшувати рекомендоване дозування ліків. Також не слід самостійно змінювати препарати на інші види.
- Використовуйте лід. Застосування холоду на місце видалення може зменшити біль та запобігти запаленню. Тримайте лід на щоці протягом 15-20 хвилин. Робіть цю процедуру щогодини протягом перших 24 годин після видалення зуба.
- Більше відпочинку. Відмовтеся від спортивних тренувань та фізичних навантажень перші 5 діб після операції. Активні вправи посилюють кровообіг, що лише спровокує сильний біль у лунці.
- Не їжте тверду їжу. Сира морква, горіхи, чіпси та інши продукти з важкими текстурами подразнюють місце видалення та збільшують біль. На період загоєння вживайте більше пюре, смузі, тушкованих овочів, м’ясо у вигляді фаршу.
При яких симптомах звертатися до лікаря?
- біль не зменшується протягом кількох днів, а лише зростає;
- підвищилася температура тіла;
- посилюється кровотеча з лунки;
- загальна слабкість, сонливість;
- з’явився неприємний запах з рота;
- слина з домішками крові чи навіть гною.
Усе це свідчить про ускладнень, тож вам слід негайно звернутися до стоматолога-хірурга.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які продукти не можна їсти після гігієнічної чистки зубів