Головна Здоров'я Чи потрібно пломбувати дитячі молочні зуби: відповідають експерти

Чи потрібно пломбувати дитячі молочні зуби: відповідають експерти

mamabook
238 Переглядів
Зуби

Зуби

Серед батьків існує думка, що лікування зубів у дошкільному віці – лише даремна витрата грошей. Батьки пояснюють таке рішення невиправданими витратами часу й фінансів на поїздки до лікаря-стоматолога. Адже молочні зуби зміняться на постійні – і проблема буде вирішена самостійно. Але ця поширена думка не лише помилкова, але й дуже небезпечна для дитячого здоров’я.

Чому лікувати каріозні зуби в дітей-дошкільнят необхідно – підкажуть експерти харківської клініки https://z3stomat.com.ua/detskaya-stomatologiya.

Яка відмінність молочних зубів від постійних

У двох видів дитячих зубів однакова структура. У них можна чітко розрізнити корінь із пульпою та нерв, який проходить усередині. Але зуби принципово відрізняються за характером емалі. Це й визначає слабкість зубів у дітей-дошкільнят. Тому поява карієсу в молочному зубі стрімко призводить до його руйнування.

3 цікаві факти про молочні зуби:

  • У дитини виростає 20 непостійних зубів.
  • Усі вони повинні випасти до 5-річного віку.
  • До 6-ти років починають рости постійні, які швидко змінюють усі молочні.

зуб

Наслідки несвоєчасного лікування

У молочному зубі з’явилася дірка? Ви не зможете перечекати, доки каріозний зуб зміниться на постійний. Без лікування молочному зубові загрожує видалення. А це – серйозні наслідки для дитячого здоров’я.

Видалений молочний зуб призводить до проблем:

  • Утворення порожнини в роті.
  • Погіршення процесу пережовування їжі, заковтування цілих шматків.
  • Зміщення сусідніх зубів.
  • Розвиток неправильного прикусу.

У більш дорослому віці проблемний прикус починає провокувати раннє старіння обличчя та його помітну асиметрію. Неправильно сформовані в дитинстві щелепи нерідко призводять до постійних мігреней.

Як пломбують молочні зуби

Це швидкий та практично безболісний процес. Особливо, якщо звернутися до лікаря на ранніх стадіях розвитку карієсу. Але якщо дитина дуже хвилюється, то при лікуванні застосовується седація. Це полегшена поверхнева анестезія, яку широко застосовують у клініках США, Європи.

Через маску дитині направляють газ, який є сумішшю кисню з азотом. Маленький пацієнт перебуває в стані дрімоти, але при цьому чує й розуміє мову лікаря, може самостійно відповідати на запитання.

Додатково знеболюється й місце з проблемним зубом. При неглибокому карієсі виконується швидке поверхневе пломбування. У запущеному карієсі потрібно буде вичистити канал і запломбувати його.

Читайте також