Головна Здоров'я Що можна і не можна їсти перед сном: повний перелік продуктів

Що можна і не можна їсти перед сном: повний перелік продуктів

mamabook
239 Переглядів
що їсти на сніданок

що їсти на сніданокРозмірковуючи на тему пізньої вечері, більшість керуються лише питанням шкоди для фігури. Але вживання їжі перед сном несе більші ризики, ніж просто набір зайвої ваги. Механізм прийому їжі залежить від численних фізіологічних процесів, а також біоритмів. Тому пізня вечеря – завжди серйозна шкода для здоров’я. Дізнайтеся, чому. Розповість наш сайт Mamabook.

Шкідливо чи ні їсти перед сном

Організовуючи свій графік прийому їжі, обов’язково потрібно враховувати 3 важливі моменти. Саме вони визначають наш рівень здоров’я та наслідки для фізичного стану від вечірніх прийомів.

Ризик 1. Блокування гормону росту

Це один із найважливіших гормонів у нашому організмі, рівень якого зменшується з кожним роком життя. Саме тому життєво необхідно піклуватися про його високу кількість. На першому етапі життя цей гормон відповідає за ріст та розвиток дитячого організму.

Коли тіло сформовано, у гормону з’являється інша важлива функція – відповідати за ріст нових клітин. У нас постійно оновлюються внутрішні органи, створюються капіляри, клітини крові, загоюються рани, росте волосся та нігті. Усе це результати гормону росту. Його фаза активності припадає на період з 20 години вечора до 6 години ранку. Антагоніст гормону росту – інсулін. Як тільки він з’являється в крові, відразу ж зупиняється вироблення гормону росту. Чим це загрожує для здоров’я та пов’язано з прийомом їжі?

Будь-яка їжа має в своєму складі вуглеводи, тобто глюкозу. З’їдаючи перед сном будь-яку їжу, ми запускаємо роботу підшлункової та вироблення інсуліну. Гормон росту не проходить свій повний нічний цикл роботи, доки не перевариться вся їжа. А це значить, що внутрішні органи не можуть регенеруватися, нові клітини не утворюються в потрібній кількості, а запальні процеси лише посилюються. І якщо в організмі є проблеми, то вони не лікуються при дефіциті гормону росту.

Ризик 2. Активація паразитів

Будь-які види паразитів у нашому організмі (черви, одноклітинні) активізуються після заходу сонця. І будь-яка їжа, яка надходить до організму пізно ввечері, буде джерелом життя для паразитів. Їхні колонії стрімко ростуть, роками отруюючи нас токсинами. Всі сили організму йдуть на боротьби з паразитами. Але якщо їжа не надходила б, то організм міг займатися власними відновлювальними процесами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Паста лікаря Амосова: потужний домашній рецепт для здоров’я серця, судин

 

Ризик 3. Збої біоритмів

Незалежно від графіку роботи та звичного ритму відпочинку, нашому біологічному виду властиві однакові добові ритми. Природою закладено, що з вечора і до ранку організм повинен знаходитися в стані спокою, включаючи роботу шлунково-кишкового тракту. При попаданні їжі в шлунок ми порушуємо біоритми, а це завжди призводить до загальних збоїв у фізіології.

Чим небезпечні порушення вечірніх біоритмів:

  • Гормональні порушення.
  • Недостатнє засвоєння їжі.
  • Згущення крові та ризик нічних інсультів.
  • Систематичне зниження імунітету.

Продукти, які можна їсти на ніч

Ідеальний та повноцінний здоровий режим харчування – це вечеря до моменту активації гормону росту. Тобто останній прийом їжі повинен бути не пізніше 18-19 годин. Але якщо ви поки що не можете перейти на такий режим, то їсти перед сном потрібно продукти з мінімальним вмістом цукру. Тоді інсулін буде провокуватися в мінімальній кількості.

Що можна з’їсти пізно ввечері:
  • Будь-які овочі (свіжі, гриль або салати).
  • Зелень у необмеженій кількості.
  • Кислі фрукти (ківі, грейпфрут, світі, апельсин).
  • Будь-які види ягід.
  • Домашній натуральний йогурт, кефір.
  • Салат із тертого вареного буряку.
  • Салат із морської капусти.
  • Рослинне молоко (з мигдалю, коноплі, горіхів, гарбузового насіння).

Що не рекомендується їсти перед сном

У список заборонених продуктів потрапляють три основні групи.

Перша – продукти, які провокують різке й високе збільшення інсуліну в крові. Це всі продукти з високим глікемічним індексом – так звані швидкі вуглеводи.

Друга група – продукти, які довго засвоюються, на перероблення яких потрібно понад 2 години.

Третій вид забороненої вечері – мікс продуктів різного виду (наприклад, білкові з вуглеводами або вуглеводні з жирами). На перероблення міксів потрібна різна кількість часу та типів ферментів. Тому одні продукти почнуть бродити через годину, а інші – досі перетравлюватися в шлунку. Через таку багатокомпонентність вечері ви спровокуєте метеоризми, здуття, важкість у шлунку, неспокійний сон, відкладання жиру.

Що не можна їсти пізно ввечері:
  • Швидкі вуглеводи (рис, кукурудза, макарони, каші, кондитерські вироби, картопля, солодкі фрукти).
  • Продукти, які важко засвоюються (м’ясо, жирна або смажена їжа, хліб, авокадо, гриби, всі види горіхів).
  • Страви-мікс (фруктовий салат, «Вінегрет», овочеве рагу, суші).

Звичка їсти на ніч шкідлива й для здоров’я, й для фігури. Варто поступово перебудовувати свій режим харчування та не готувати пізніх вечерь. На перехідному періоді полегшуйте свою вечерю, зменшуйте розміри порцій та підбирайте менш калорійні продукти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 порад, як нарешті позбутися від безсоння

Читайте також