Головна Дошкільнята Що робити, якщо дитину вжалила бджола чи оса

Що робити, якщо дитину вжалила бджола чи оса

mamabook
528 Переглядів

пчелаНапевно, кожного з нас хоча б раз в житті жалила бджола, оса, джміль, мураха, не кажучи вже про укуси комарів. Найчастіше від укусів комах страждають саме діти, які дуже активно пізнають довколишній світ і самі можуть спровокувати захисну реакцію комахи.

Тільки на перший погляд здається, що такі контакти дитини з живою природою абсолютно безпечні. Нерідко такі укуси провокують розвиток алергічної реакції у дитини. А якщо врахувати, що дитячий організм важко справляється з самозахистом, то від укусу може розвинутись навіть анафілактичний шок, який буває навіть летальним. Тому лікарі наполегливо радять дорослим максимально захистити дитину від укусів, а якщо вже це і сталось – оперативно надати першу допомогоу малюку.

Ознаки алергії на укус комах
Дорослі повинні мати чітке уявлення, як проявляється алергія в таких випадках.

Про алергічну реакцію на укус може свідчити зміна кольору шкіри, особливо в зоні укусу. Як правило, розвивається набряк м’яких тканин – не тільки кінцівки, але й обличчя (що буває дуже часто). Швидко може розвиватись також набряк гортані та глотки, що може призвести до ускладненого дихання, асфіксії. При таких набряках дитині важко робити вдих-видих, дихання може бути зі свистом – це вже ознака бронхіальних спазмів. Якщо ви спостерігаєте прояви таких симптомів, то терміново викликайте швидку допомогу.

Що робити до приїзду швидкої
В перчу чергу, покладіть холод до місця укусу. Це призупинить кровообіг в місці укусу, отрута повільніше буде розходитись по дитячому організму. По можливості, потрібно обробити укус антигістамінним засобом місцевого використання (мазь, гель), а також дайте прийняти дитині протиалергійні препарати, які їй рекомендовані. Такі засоби (наприклад, у вигляді таблеток) мама повинна завжди брати з собою у поїздки з дитиною та на пікніки. Найпопулярніші протиалергійні препарати – це «Тавегіл», «Кларитин», «Супрастин». Пам’ятайте, що давати такі препарати потрібно чітко за інструкцією, не перевищуючи дозування.

Якщо є можливість, то зробіть заміри артеріального тиску, контролюйте пульс дитини.

Дитину краще всього покласти на ліжко чи в затінене місце. Якщо зафіксували понижений тиск, то тримайте ноги трішки припіднятими, на 20-230 градусів. Слідкуйте за ритмом дихання.

Не панікуйте. Спробуйте чітко описати працівникам швидкої, коли саме і яка комаха ужалила дитину. Опишіть, які міри першої допомоги ви надали дитині. Вкажіть, чи були випадки будь-яких видів алергічної реакції раніше, на що у дитини можлива алергія.

Профілактика укусів
Як відомо, проблему простіше попередити, ніж її вирішувати. Тому для початку навчіть правил безпеки і поведінки дитини на природі. Малюк повинен розуміти, що не варто чіпати комах, намагатись взяти їх в руки, не потрібно агресивно відмахуватись від бджіл чи джмелів. А от дорослі повинні перед прогулянкою в парку чи на відпочинку на природі обробляти шкіру та одяг малюка спеціальними засобами – спреями, кремами, які відлякують комах і ефективно захищають дитину від небезпечних укусів.

ручкаНа фото: ручка-ліхтарик з написом «Ангелочек» — світиться під час письма (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

mamabook.com.ua

Читайте також