Головна Світ мами Що робити, якщо болить бік під час бігу

Що робити, якщо болить бік під час бігу

mamabook
182 Переглядів

бегЗ проблемою болю в боці зіштовхуються усі новачки. Багатьох людей це лякає. Бігуни думають, що це причина якихось захворювань. Насправді біль у боці пояснюється дуже легко. І головне – біль зникає, як тільки ви починаєте тренуватись регулярно.

По-перше, позначимо відразу: хворіти може ліворуч, де знаходиться селезінка, і справа – з боку печінки.

Коли організм починає активну фізичну роботу, то серце б’ється частіше і перекачує більше крові, ніж у спокійному стані.

Але селезінка та печінка можуть бути не готові до того, що до них буде надходити дуже велика кількість крові. Вийде, що вони будуть приймати більше, ніж віддавати.

В результаті всередині цих органів стає дуже багато крові, яка тисне на стінки органу. А у цих стінок є нервові закінчення, які і реагують на тиск. Відповідно біль, яку ми відчуваємо в боках під час бігу, викликана надмірним тиском крові на стінки органів.

Таким чином, коли людина перебуває у стані спокою, певна частина крові не бере активної участі в циркуляції і становить “резерв”. Основна її частина зосереджена в черевній і грудній порожнинах.

Цей резерв при виникненні фізичних навантажень використовується для забезпечення потреб працюючих м’язів.

Так і виникає біль у боці при бігу.

Колоти в правому боці може ще у випадку, якщо ви починаєте пробіжку після прийому їжі.

У цьому випадку печінка включається в травний процес, наповнюється кров’ю, протоки розширюються. Це викликає збільшення обсягу органу. І навіть необтяжливий біг підтюпцем сприяє ще більшому розширенню печінки і хворобливих відчуттів в боці.

Важливий момент: у деяких випадках біль у боці може свідчити і про негаразди з печінкою і селезінкою, яким потрібна лікарське втручання.

Як попередити біль у боці під час бігу?

1. Дотримуйтесь правил харчування
Перекус прямо перед тренуванням або незадовго до навантаження практично на 100% буде причиною хоча б короткострокового болю в правому боці. А також пам’ятайте, що продукти з високим вмістом жирів і клітковини перетравлюються повільніше і можуть викликати подразнення шлунка, тому цілком можливо, що двох годин не вистачить для того, щоб з’їдене було засвоєно на достатньому рівні.

2. Слідкуйте за темпом
Одна з поширених помилок новачків – це занадто швидкий темп на самому початку пробіжки. Через неправильне дихання неприємні відчуття можуть з’явитися не тільки в грудній області, але і в боці. Порада: синхронізуйте роботу свого тіла з диханням. Так, бігуни можуть синхронізувати вдих-видих з частотою своїх кроків. Наприклад, робити вдих на три кроки і видих на два. Така техніка сприяє кращому транспортуванню кисню до м’язів, що також означає поліпшення бігових результатів.

3. Робіть масаж
Не в сенсі треба зупинитися і зробити собі масаж. Масаж можна робити прямо під час бігу, але не руками. Він потрібен для того, щоб штучно розігнати кров з печінки або селезінки.

Для цього є два варіанти:

Перший: Робіть глибокі вдихи і видихи, намагаючись працювати черевним пресом. Це і допоможе прибрати біль і наситить організм киснем.

Другий: Без глибоких вдихів почати втягувати і надувати живіт.

гаманець, товарНа фото: стильні аксесуари від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також