Головна Здоров'я Що таке анемія і 4 причини її розвитку

Що таке анемія і 4 причини її розвитку

mamabook
66 Переглядів
аналізи

аналізиАнемія – одне із найпоширеніших захворювань будь-якого віку. Недокрів’я часто діагностують у дітей, вагітних, людей похилого віку. Цей діагноз не викликає особливого страху і більшість просто ігнорує його, бо вважає тимчасовим явищем.

Дізнайтеся, чим небезпечна анемія та які серйозні проблеми зі здоров’ям вона може викликати.

Анемія – що це?

У народі анемію просто називають недокрів’ям, що значить знижена кількість еритроцитів у крові. Також анемію можуть класифікувати як захворювання із пониженим вмістом гемоглобіну – головного білку крові, який зв’язує та переносить молекули кисню. Кількість гемоглобіну та кров’яних клітин визначають розгорнутим аналізом крові. Норми вмісту еритроцитів і гемоглобіну різні для чоловіків і жінок, а також пацієнтів різних вікових груп.

Причини анемії

Оскільки при будь-яких запальних процесах в організмі відразу ж погіршується біохімія та формула крові, то анемію можуть провокувати численні фактори. Недокрів’я завжди слід розглядати як тривожний сигнал і діагностувати весь організм, перевіряючи загальний стан і функції окремих внутрішніх органів.

Причина 1. Дефіцит заліза

Це одна з найпоширеніших причин розвитку недокрів’я як у дорослих, так і в дітей. Організм дуже чутливий до нестачі заліза. Адже цей хімічний елемент входить до складу білку крові – гемоглобіну, який відповідає за транспортування кисню до всіх тканин і клітин. Якщо в організмі мало заліза, то й не утворюється достатньо гемоглобіну. Найчастіше дефіцит нутрієнтів пов’язаний із бідним раціоном: вегетаріанство, монодієти, сезонна анемія через однотипне меню взимку.

Інша причина нестачі заліза більш серйозна. Вона пов’язана з неспроможністю кишечнику засвоювати цей елемент. Залізо може надходити в організм у потрібній кількості з їжею чи БАДами, але при цьому практично не засвоюватися. У такому випадку йдеться про важкі форми захворювань шлунково-кишкового тракту.

бади

Причина 2. Сильні крововтрати

Анемія може бути наслідком разової втрати крові у великій кількості після травми. Але не варто забувати й про систематичні крововтрати у жінок – підчас менструального циклу. Якщо у вас сильні виділення крові, а місячні тривають 5-6 днів, то з метою профілактики 2 рази на рік слід здавати контрольні аналізи крові.

У жінок через проблемну менструацію анемія стає хронічною. Організм не встигає відновитися до наступного циклу та створити необхідну кількість еритроцитів у крові. Також постійні крововтрати призводять до незначного дефіциту заліза.

Причина 3. Дефіцит вітамінів

Окрім заліза, у процесі утворення гемоглобіну задіяні й інші нутрієнти – це фолієва кислота та вітамін В12. Дефіцит В12 характерний для веганів, які багато років практикують відмову від тваринного білку. Окрім обмеженого раціону, причиною анемії може бути й погане засвоювання цих речовин. Причиною часто є захворювання шлунка.

Причина 4. Захворювання нирок

Між анемією та запаленням нирок є прямий зв’язок. На рівень еритроцитів у крові впливають саме нирки. Вони розпізнають момент, коли в крові зменшується кількість кисню. Нирки починають синтезувати гормон еритропоетин, який дає сигнал про необхідність розпочати синтезувати велику кількість еритроцитів. Якщо нирки самі ослаблені через запалення та інші патологічні процеси, то вони не розпізнають кисневе голодування й гормон еритропоетин не буде вироблятися в потрібній кількості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива

плашка

Читайте також