Головна Світ мами Що потрібно знати про отримання аліментів: 5 важливих моментів

Що потрібно знати про отримання аліментів: 5 важливих моментів

mamabook
243 Переглядів
весна

веснаЗгідно чинного законодавства нашої країни, виплата аліментів в Україні є цілком добровільним рішенням – за домовленістю між собою батька й матері дитини. Але нерідко чоловіки уникають виконання своїх прямих обов’язків, а всі витрати на дитину лягають на плечі колишньої дружини. У такому випадку матері дитини доводиться стягувати аліменти з боржника згідно судового рішення. Наш сайт підготував важливу інформацію про аліменти у вигляді 5 запитань-відповідей. Якщо ви хочете подати позов до суду на батька дитини, то вам знадобиться адвокат по аліментах – фахівець у своїй справі Карпель Олександра, яка має десятирічну юридичну практику. Ми ж радимо ознайомитися з базовими поняттями, які вам слід знати про аліменти.

Який пакет документів знадобиться?

Будь-яка підготовка до суду завжди починається зі збору необхідної документації. В Україні це стандартний перелік, тож ви вже зараз може перевірити, чи є можливість надати повний пакет:

  • Докази, що доводять про стабільний дохід у неплатника аліментів.
  • Чеки, які повною мірою демонструють ваші регулярні витрати на дитину.
  • Копія дитячого свідоцтва про народження.
  • Копія рішення суду про розірвання шлюбу.
  • Копія документів матері (паспорт та код).

Також необхідна судова заява, яку підготує ваш адвокат. Подивитися більше інформації про юриста у Львові можна на сайті legallawyer.com.ua. До речі, Карпель Олександра має досвід у своїй практиці дистанційного ведення засідань по всіх містах України.

документи

Куди слід подавати заяву?

Дуже часто виникає таке запитання, якщо батько й матір дитини проживають у різних районах великого міста чи навіть у різних населених пунктах. Загальна процедура подачі заяви до суду може передбачати два варіанти: або за місцем проживання матері, або за місцем перебування батька.

Чи сплачує позивачка держмито за подання заяви до суду?

Це принципове питання, яке турбує багатьох матерів. Адже вони повністю займаються забезпеченням дитини, не отримують допомоги від батька дитини, та ще й можуть бути зобов’язаними сплачувати судові витрати? Насправді позивачі у питання несплати аліментів звільнені від оплати судового збору. Саме на батька-боржника перекладаються витрати на забезпечення судового процесу. Ви ж можете дізнатися, скільки коштують послуги адвоката – ціна вказана на офіційному сайті.

Чи повинен батько допомагати оплачувати навчання повнолітніх дітей?

Аліменти виплачуються колишнім чоловіком до моменту, доки дитина не стане повнолітньою. Проте чинне законодавство чітко передбачає випадки, коли збільшується період виплат. А саме:

  • Дитина досягла повноліття, проте за станом здоров’я є недієздатною.
  • Дитина потребує фінансової підтримки на момент навчання у вищому учбовому закладі.

Проте слід знати, що суд прийме рішення на користь матері в тому випадку, якщо офіційний дохід батька дає можливість для сплати додаткових аліментів.

студент

Який розмір аліментів повинен сплачувати батько дитини?

Фіксованої суми немає, оскільки розмір сплати залежить від розміру офіційного доходу батька. Якщо він сплачує аліменти за одну дитину, то це становить 25% від його доходу. При необхідності утримувати двох дітей – аліменти складають 33% від його доходу. А якщо дітей троє чи більше, то колишній чоловік мусить віддавати 50% заробітку.

Читайте також