Головна Світ мами Психолог Алла Янсонс: як досягти свободи від тривоги про їжу?

Психолог Алла Янсонс: як досягти свободи від тривоги про їжу?

mamabook
131 Переглядів
дієта

дієта

Жінки, як з’ясували вчені, набагато більше чоловіків схильні до стресу від соцмереж, де отримують соціальні установки, як повинні виглядати. Розглядаючи красиві картинки – близькі до ідеалу обличчя й тіла знаменитостей, вони занурюються в помилкову реальність, зазначає відомий психолог по стосункам Алла Янсонс.

“Якби я була такою ж стрункою, підтягнутою і сексуальною, як ці зірки в Instagram, моє життя складалося б зовсім інакше. Стільки дієт перепробувала, проте ані вони, ані тренування не допомагають. Я втратила віру в себе і в особисте щастя…”

Клієнтка Наталя, сидячи навпроти, вела свій сумний монолог і підсумувала його абсолютно слабким голосом:

– Мене ніхто не хоче, а я вже нічого не хочу …

До такого стану Наталю привели відчайдушні спроби наблизитися до умовних “стандартів краси”, котрі культивуються суспільством.

Ретельно відретушовані і оброблені в Photoshop фото зірок не мають нічого спільного з дійсністю, при цьому служать джерелом низької самооцінки, невпевненості в собі для звичайних жінок. Фейки змушують їх відчувати себе непривабливими, відчувати тривогу, сором, почуття провини та інші негативні емоції.

Реклама та модні глянцеві видання, фітнес-клуби та інтернет активно експлуатують вузькі рамки краси, «заганяючи» в них всіх підряд. А хто не поміщається, піддається тотальній критиці. Найчастіше роблять це в комерційних цілях – щоб продати свій продукт, намагаючись впливати на потенційних покупців.

Як протистояти цьому натиску і не піддаватися провокаціям?

Краса і здоров’я пов’язані безпосередньо. Наш організм – дуже складна система. Його стан залежить від безлічі факторів: харчування, способу життя, спадковості тощо. І дуже важливо, щоб бажання жінки добре виглядати не йшло врозріз з ігноруванням потреб її організму.

Численні дієтологи часто починають з того, що призначають дієту і дають списки дозволених і заборонених продуктів. На різних марафонах схуднення також пропонують відмовлятися від вживання в їжу певних продуктів, не враховуючи, що вони можуть бути для людини життєво необхідними. Чим ще більше підвищують тривогу…

Крім того, все, що пов’язано із заборонами, неодмінно рано чи пізно призводить до психологічних зривів, нервового виснаження, порушення обміну речовин в організмі та інших неприємних наслідків. Постійно відчувати почуття провини за кожну чашечку капучино і малесеньку цукерочку до неї – це пекло, а не життя!

психолог

Це заганяє жінку в стрес, спрямовує в депресію.

  • Перше, що необхідно зробити, – це зрозуміти, що до організму слід ставитися дуже серйозно, адже він у людини один. Тому треба розібратися: а чи потрібно взагалі худнути і наближати себе до модельних параметрів? Точніше, кому це потрібно?!
  • Існує таке поняття, як «оптимальна» або «здорова вага». Вона в кожного своя і залежить від зросту, віку, статі, типу статури, рівня фізичної активності та ін. Це вага, в якій людина відчуває себе максимально комфортно. Вона щаслива, здорова і повна сил, позитивна, подобається собі і приймає своє тіло (любить своє тіло).

Добре самопочуття, достатня кількість енергії для активного, насиченого життя – показник того, що людина перебуває в своїй оптимальній (здоровій) вазі.

Якщо ж все-таки вирішили нормалізувати вагу, то

  • знайдіть висококласного фахівця з харчової поведінки з відповідною медичною освітою. Він в першу чергу не зашкодить.

Як зрозуміти, що фахівець, до якого ви вирішили звернутися, кваліфікований?

1) Зберіть відгуки про його практики, отримайте рекомендації авторитетних для вас людей.

2) Зверніть увагу на те, що уважний фахівець з харчової поведінки на першій консультації спочатку розпитає про всі зміни в стані організму, потім направить на певні аналізи і діагностику (УЗД внутрішніх органів, щитовидки тощо) і тільки за результатами обстежень, вивчивши особисто ваш організм, пропише раціон харчування, який допоможе нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. Тобто, в першу чергу постарається збалансувати організм на біохімічному рівні. Завдання лікаря – за допомогою правильного харчування відрегулювати обмін речовин.

Чому ще важливо звернутися до фахівця з харчової поведінки?

Щоб виключити психологічні причини набору ваги, і як наслідок – невдоволення собою. Нерідко за допомогою їжі люди знімають проблеми і тривоги, а не вгамовують відчуття голоду. Ми схильні «заїдати» проблеми, концентруємося на їжі, створюємо шкідливі харчові пристрасті (наприклад проводити вечір біля телевізора з пачкою чіпсів), що сприяє набору ваги.

Раціон повинен бути різноманітним, повноцінним, оскільки з їжі ми отримуємо необхідні поживні речовини, необхідні для краси, здоров’я і активного довголіття. Деякі фахівці рекомендують брати за основу інтуїтивне харчування – є те, що хочеться, що потрібно організму. Для цього треба вміти прислухатися до себе.

Зніміть значок «важливо» з теми харчування!

Від життя потрібно брати максимум. А оскільки їжа – один з найпотужніших видів насолоди, не варто позбавляти себе цього. Разом з тим є інші життєві сфери, більш гідні нашої уваги: сім’я, робота, захоплення, спілкування з друзями тощо. Допомога висококваліфікованого фахівця з харчової поведінки вирішить всі проблеми і закриє всі питання, пов’язані з харчуванням, і ця тема більше не буде у фокусі вашої уваги.

Ви знайдете свободу від тривоги про їжу та почнете насолоджуватися життям!

Див. також Консультації психолога по Скайпу

Читайте також