Головна Вагітність Проблеми з нирками під час вагітності

Проблеми з нирками під час вагітності

mamabook
912 Переглядів
нирки

нирки

У вагітних всі органи отримують підвищене навантаження. Аби зберегти власне здоров’я, під час виношування дитини слід дотримуватися рекомендацій лікарів та спеціальної дієти. Насправді це не дієта, а здоровий раціон, на який нарешті слід перейти остаточно. І оскільки під час вагітності найбільше страждають нирки, то їхньому здоров’ю слід приділити особливу увагу. Адже тепер ви будете 9 місяців виводити через них токсини, продукти метаболізму і свої, і малюка.

Чому вночі часто хочеться в туалет

Вагітна жінка виділяє за добу 1200-1600 мл сечі. З них 400 мл – вночі. Не дивно, що під час вагітності щоночі доводиться підніматися в туалет. І чим більше термін виношування, тим частіші позиви до сечовиділення.

Захворювання у вагітних

В організмі вагітної активно виробляється гормон прогестерон, що відповідає за виношування плоду. Гормон впливає на тонус сечового міхура. Тому нерідко у вагітних починаються запалення та інфекції сечового міхура, сечовивідних шляхів. І якщо до вагітності у вас були проблеми з цими органами, то при виношуванні плода вони всі загостряться. Найчастіше у вагітних починається загострення хронічного пієлонефриту.

Не даремно на кожному огляді та УЗД лікар-гінеколог ретельно перевіряє загальний аналіз сечі. Якщо в сечі є підвищений рівень лейкоцитів чи знайдено білок, то спеціаліст призначить додаткове обстеження нирок, сечового міхура.

спина

Влив матки

Ще одна причини проблем з міхуром легко пояснюється роботою матки. У вагітної вона стрімко збільшується в розмірах, злегка провертається праворуч та найчастіше ускладнює відтік сечі з правої нирки. Як результат – у вагітних часто діагностують гідронефроз. Він спровокований надмірним накопиченням сечі у чашечках нирок.

Інші поширені захворювання у вагітних:

  • Гломерулонефрит.
  • Сечокам’яна хвороба.
  • Цистит.

Ознаки проблем із нирками у вагітних

Ці проблеми жінка може розпізнати навіть без лікарів і результатів аналізів. Ви відчуєте постійний ниючий біль у попереку, зуд під час сечоспускання, частий похід у туалет маленькими порціями, набряки тіла й обличчя. У більш важких випадках – підвищення температури, часте серцебиття.

температура

Профілактика проблем із нирками

Порушення в роботі нирок у вагітних, пов’язані з великим навантаженням на органи, легше попередити, ніж лікувати без ризику для плоду. Основним методом профілактики є дотримання дієти.

Вагітних, особливо в першому триместрі, часто тягне на гостре, солоне, смажене, копчене. Лікарі наполягають, що слід контролювати свій раціон і відмовитися від таких продуктів. Вам максимально слід зменшити вживання спецій і солі, відмовитися від консервантів, оцту.

Така їжа затримує рідину, що призводить до підвищеного навантаження на нирки. Також агресивні складники в їжі подразнюють слизову оболонку сечового міхура.

Як покращити роботу нирок під час вагітності:

  • Вагітним рекомендується пити журавлиновий морс, який нормалізує роботу нирок і виводить зайву рідину з організму.
  • Слід зменшити вживання солі, бобових і відмовитися від білого хліба.
  • Щоденно слід випивати 2 л чистої столової негазованої води.
  • Відмовтеся від напоїв, які затримують воду та вимивають корисні мінерали – кава, чорний чай, міцний зелений чай.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним “Но-шпу”?

плашка

Читайте також