Головна Здоров'я Поради рідним: як вмовити наркомана лікуватися

Поради рідним: як вмовити наркомана лікуватися

mamabook
277 Переглядів
стрес

стресНаркоманія в сучасному світі стає дедалі розповсюдженішою проблемою. На жаль, людина із наркотичною залежністю важко піддається вмовлянням рідних. Її охоплюють різні страхи. Наприклад, розголос проблеми серед друзів і колег. Або небажання боротися за своє майбутнє. Нерідко наркоманом керує депресивний стан, з яким він не в силах впоратися самостійно. Рідним не обійтися без фахової допомоги. Але як відправити наркомана в реабілітаційний центр Львів і отримати його особисту згоду на лікування?

Наш сайт підкаже, як правильно діяти в ситуації, коли допомоги потребує хтось із ваших близьких.

Порада 1. Проявіть наполегливість

Рідним потрібно чітко усвідомити, що близька людина знаходиться в стані, не здатному себе контролювати. Ваші вмовляння вже безрезультатні. Для наркомана вже ні батьки, ні друзі не є авторитетом. Він може слізно обіцяти, що звернеться до спеціаліста, проте так і не зробить цього. Тому наполягайте на спільному відвідування клініки. Не зволікайте. Вже завтра зберіться усією ріднею і (можливо, навіть силоміць) відвезіть наркомана до центру реабілітації.

Порада 2. Не розмовляйте, а дійте

Родичі часто лише затягують час, коли проводять душевні розмови з наркоманом. Людина від впливом наркотичних речовин не буде адекватно сприймати ваші сльози, розмови, прохання, крики, погрози. Емоційний стан наркомана завжди нестабільний. Не лікуйте йому душу! Наркомінія – важке захворювання, яке лікується медикаментозно. Тому відразу, як тільки ви запідозрили у близької людини наркотичну залежність, якомога швидше зверніться до спеціаліста.

Порада 3. Документуйте дії

Почніть впевнено та систематично фіксувати поведінку родича-наркомана. Знімайте відео чи записуйте телефонні розмови. Це важливий матеріал, аби показати спеціалісту і чітко визначити, наскільки серйозна проблема. Також матеріали будуть корисними в майбутньому. Наркомани завжди вважають себе здоровими людьми. І після повернення з клініки наркоману буде корисно подивитися ці файли для переоцінки своєї поведінки.

Депрессия

Порада 4. Шокуйте

Розмову з наркоманом про лікування слід починати в коректний момент, коли його свідомість незатьмарена. І ви чітко знаєте, що не було прийому дози. Важливо не вмовляти на реабілітацію, а аргументувати своє рішення. Покажіть жахливі реальні відео, фото наркоманів, як трагічно закінчується їхнє життя.

Порада 5. Не соромтеся

У випадку, коли наркоманом став підліток, батьки дуже бояться розголосу проблеми. Але у випадку з підлітком у вас є шанс запросити сторонню дорослу людину, яка ще може бути для дитини авторитетом. Наприклад, класний керівник чи тренер спортивного гуртка.

Порада 6. Змініться самі

Разом із початком лікування наркомана пообіцяйте, що також підете до психолога й вирішите свої проблеми. Адже вдома потрібна здорова атмосфера, де немає місця конфліктам, фобіям. Наркоман повинен розуміти, що після лікування вдома його чекають не чергові претензії, а спроба усією родиною розпочати новий життєвий етап.

Читайте також