Головна Здоров'я Розшифровування аналізів: високий або низький рівень глюкози в крові

Розшифровування аналізів: високий або низький рівень глюкози в крові

mamabook
78 Переглядів
діабет

діабетНайпопулярніший показник біохімічного аналізу крові – це вміст глюкози (цукру). Аналіз на цукор роблять практично всім пацієнтам, які проходять лікування будь-якого захворювання. Також цей аналіз рекомендовано здавати людям, які ні на що не скаржаться – з профілактичною метою. Саме завдяки підвищеному рівню глюкози можна вчасно виявити перші ознаки цукрового діабету.

Яка норма глюкози в крові

Для дорослої людини вона становить 3,3 – 5,5 ммоль/л.

У людей похилого віку глюкоза завжди підвищена і не розглядається як ознака хвороби. Нормою після 40 років вважається показник 4,6 – 6,1 ммоль/л.

Також верхня межа норми значно вища у вагітних. Для них цей показник допустимий в 3,3 – 6,6 ммоль/л.

Глюкоза в межах норми

Якщо цей показник у межах норми – значить підшлункова залоза виділяє достатньо інсуліну, аби транспортувати глюкозу з крові в клітини.

Але інколи клітини нечутливі до інсуліну – і цукор починає накопичуватися в тканинах. Обидва варіанти вважаються цукровим діабетом та однаково небезпечні для організму.

аналізи

Підвищений рівень глюкози

Є чимало ситуацій, коли глюкоза зростає в крові не через цукровий діабет. Причиною може бути порушений гормональний баланс, пошкоджена підшлункова залоза. Якщо організм має підвищений рівень стресу, то йому також потрібно більше глюкози.

Низький рівень цукру в крові

Найчастіше це пов’язано із раціоном пацієнта. У людей, які вживають мало вуглеводів, понижений рівень глюкози. Наприклад, сьогодні популярна кетодієта, принципи якої різко зменшують вуглеводи в раціоні, а людина харчується жирами та білками. У такому випадку аналіз на глюкозу показує рівень нижче 3,3 ммоль/л.

Важливо знати

У людей від 20 до 55 років низький вміст цукру в крові може свідчити про інсуліному – пухлину підшлункової залози. Вона виділяє інсулін і не піддається контролю зі сторони мозку. Коли з пухлини в кров надходить багато інсуліну, глюкоза раптово падає нижче норми, мозок перестає отримувати живлення, що впливає на загальну поведінку людини. Першими симптомами низького рівню цукру в крові є сильне потовиділення, прискорене серцебиття, галюцинації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розшифровування аналізів: високий або низький рівень амілази

плашка

Читайте також