Порушення зору з раннього віку – норма сучасного життя. Діти безконтрольно проводять багато годин поспіль, дивлячись у монітори своїх гаджетів. Батьки не завжди приділяю належну увагу гігієні зору та вчасно не дбають про профілактику розвитку захворювань. Проте саме вчасна діагностика дозволяє ще на ранніх стадіях зафіксувати патології та скорегувати шкідливі звички, які й призводять до порушення зору. Для батьків сучасна дитяча офтальмологія – це можливість проводити профілактичні огляди та чіткі методи діагностики.
Які головні поради експертів для збереження зору в дітей? Який рекомендацій слід дотримуватися з раннього віку?
Зір у діток-немовлят
Патології зору можуть бути не лише набутими, але й вродженими. Батькам варто слідкувати за особливостями поведінки малюка з перших днів його життя. У першій місяць можна помітити, як дитина реагує на світло, мерехтіння. Чи слідкуєте маленька дитина очима за цікавими предметами, які рухаються поруч із нею.
Перший контрольний огляд малюків проводиться ще в пологовому. Його повинен виконувати дитячий лікар-окуліст. Проте на практиці подібне відбувається хіба що в приватних закладах. І контроль за станом малюка повністю стає обов’язком батьків.
Яка поведінка дитини повинна насторожувати:
- дитинка часто тре очі кулачками;
- навіть якщо малюк не капризує, у куточках очей у нього часто збираються сльози;
- незважаючи на маленький вік, у малюка часто фіксують нагноєння очей;
- у малюка вроджена асиметричність очей або в них нетипові розміри;
- ви помічаєте, що малюк не здатен фіксувати увагу на іграшках, вашому обличчі;
- як тільки малюк навчився ходити, почав постійно наштовхуватися на предмети на своєму шляху.
Зір у дошкільнят
Батьки помилково звертаються до лікарів-офтальмологів лише у випадку, коли є проблеми з порушенням зору. Дуже важливо – не ігнорувати профілактичні консультації. До віку 3-х років відвідувати лікаря потрібно кожні 6 місяців. Якщо порушень не виявлено, то дошкільнятам 3-6 років можна ходити на огляди один раз на 12 місяців.
Перший серйозний профогляд виконується лікарем саме в 3 роки. Тоді спеціаліст оцінює стан дна ока.
Зверніть увагу! Якщо в дитини були травми, пов’язані із падінням та ударами головою об тверді поверхні, то перевірка в офтальмолога є обов’язковою процедурою.
Перевірки в шкільному віці
Підлітки рідко зізнаються, що мають проблеми із зором. Їх лякає перспектива носити окуляри. Тому батьки повинні слідкувати за станом очей. Насторожувати має постійна сухість ока чи, навпаки, сльозоточивість. Звертайте увагу, чи не червоні очі, як дитина реагує на світло. Профілактично відвідуйте офтальмолога хоча б 1 раз на рік.