Целюліт – це проблема для деяких жінок, рідко – для чоловіків. Він спричиняє дискомфорт та невпевненість в собі, тому всі шукають вирішення цієї проблеми.
Чому він виникає?
- Незбалансоване харчування.
- Гормональні порушення.
- Стрес, втома, поганий сон.
- Порушення кровопостачання.
- Спадковість.
- Малорухливий спосіб життя.
- Шкідливі звички
Як позбутися целюліту?
- Масаж. Завдяки поліпшенню лімфодренажу налагоджується кровообіг та целюліт зменшується.
- Контрастний душ, скраби .
- Фізичні навантаження. Потрібно регулярно тренуватися. Це можуть бути як силові тренування в тренажерному залі, групові фітнес-тренування, біг та будь-який вид спорту.
- Харчування. Їжа повинна бути збалансованою, корисною.
- Пити більше води.
- Уникайте шкідливих звичок (особливо куріння).
Вправи від целюліту
- Присідання зі стрибком (вправа для сідниць).
Ноги розставте на ширині плечей, руки виставте перед собою. Присідайте так, щоб стегно було паралельно підлозі. На підйомі зробіть стрибок, опускаючи руки вниз. Все робити без зупинки 10-15 повторень по 3 підходи.
- Станова тяга (для сідниць).
Візьміть в руки гантелі, ноги поставте на ширині плечей, коліна злегка зігнуті, корпус нахилений вниз, сідниці напружені.
- Бокові випади (для сідниці, стегон та ікор).
Встаньте рівно, ноги на ширині плечей. Правою ногою зробіть невеликий крок в сторону всією вагою, таз нахилений вперед, спина рівна. Ліва нога залишається рівною. Поверніться у вихідне положення та повторіть те ж саме на іншу ногу. Повторіть 10-12 разів на кожну ногу.
- Сідничний місток (для стегон та сідниць).
Ляжте на підлогу, коліна зігнуті. Піднімайте стегна, спираючись на п’яти та затримайтесь в цьому положенні. Прес та сідниці повинні бути напруженими. Поверніться у вихідне положення та виконайте 3 підходи по 15-20 повторень.
- Планка (для живота, рук, сідниць, стегон та спини).
Прийміть горизонтальне положення. Ліктями впріться об підлогу. Ноги на ширині плечей, куприк відтягнутий під себе, сідниці стиснуті. Залишайтесь в такому положенні 20 секунд та поступово збільшуйте час.
- Махи ногами (для ніг).
Станьте так, щоб мати точку опори. Опорна нога зігнута в коліні, зробіть плавний мах назад. Повторіть 15-20 разів на кожну ногу.
- Стрибки на платформу (для ніг та сідниць)
Злегка зігніть ноги в колінах та розставте на ширині плечей. Відштовхніться від підлоги та вистрибніть на ящик, при цьому допомагаючи собі руками, зробивши мах вперед. Поверніться у вихідне положення та повторіть 8-10 разів по 2 підходи.
Вправи можна виконувати як в домашніх умовах, так і в тренажерному залі. Тим, хто раніше не тренувався, варто обрати персональні тренування в залі з кваліфікованим тренером, який буде допомагати вам на шляху до вашої мети та мотивувати, наприклад, спортзал «Ліга» (Львів).