Головна Світ мами Поради, як потрібно доглядати за вишиванками

Поради, як потрібно доглядати за вишиванками

mamabook
425 Переглядів

україна, українка, дівчина, вінок, вишиванкаСьогодні вишита сорочка або інші речі з елементами вишивки – необхідність в гардеробі дорослих та маленьких українців. Але вишиванки – делікатні речі, тому і догляд за ними повинен бути віповідним. Як саме доглядати за вишитим одягом – підкаже інтернет-магазин Tovarik.com.ua

Український традиційний одяг, вишиванка, набирає все більшої популярності. Навіть дизайнери із світовим ім’ям створюють одяг, прикрашений вишивкою. Якщо говорити про машинну вишивку, такий одяг можна вважати повсякденним, адже вишиті сорочки прекрасно поєднуються із сучасним одягом – джинсами, шортами, спідницями. Якщо ж ваша вишиванка ручної роботи, будьте дуже обачними, одягаючи її і особливо, коли настає час її прати та прасувати. Адже неправильні маніпуляції можуть зіпсувати цей вишуканий виріб. Сьогодні ми розкажемо, як правильно доглядати за вишиванками.

Що стосується прання, звичайно ж, вишиванкам підходить тільки ручний спосіб. Прати сорочку слід окремо від іншого одягу за допомогою мила, що не містить лугів, наприклад, дитячим. Не варто сильно терти і віджимати виріб.

Якщо візерунок вишитий шовковими нитками, періть виріб у теплій воді (до 30 градусів), не натирайте його милом, злегка віджимайте руками. Додайте в мильну воду трохи солі, так нитки не полиняють. Якщо ж все таки нитки полиняли, вивести плями з бавовняних білих тканин можна підбілювачем за допомогою ватного тампона чи палички. Головне не зачепити вишивку. При ополіскуванні додайте в воду оцет (1 ч.л. на 1 л води), це додасть шовковим ниткам блиску.

Щоб віджати вишиванку, існує маленька хитрість. Спочатку потрібно віджати руками, не викручувати при цьому, потім покласти у сухий махровий рушник і віджати.

Бавовняні вироби, вишиті бавовняними нитками або муліне, не можна замочувати та заливати гарячою водою. Прати їх потрібно, як і в попередньому випадку, в злегка теплій мильній воді з додаванням солі.

Прасувати вишиванки потрібно з виворітної сторони, а місця, вільні від вишивки, можна пропрасувати і з лицьової. Підкладіть під вишиванку м’яку тканину. Не слід складати вишиванку одразу після прасування, їй бажано трохи полежати в розгорнутому виді.

Що стосується одягу з машинною вишивкою, краще всього слідувати вказівкам на етикетці.

Сподіваємося, наші поради вам знадобилися і вишиванка буде милувати ваше око ще не один рік.

вишиванка, футболка, товар

вишиванка, товарНа фото: якісні вишиванки для дорослих та дітей (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також