Головна Школярі Поради лікаря: як правильно вибрати взуття в школу

Поради лікаря: як правильно вибрати взуття в школу

mamabook
246 Переглядів

Советы по выбору школьной формыВ період школи стопа дитини продовжує рости і формуватись, тому дитяче взуття повинно бути якісним, зручним, а головне – відповідати всім гігієнічним нормам та анатомічним особливостям. Пропонуємо поради ортопедів, які підкажуть, що потрібно враховувати при виборі шкільного дитячого взуття.

Це потрібно знати
В середньому стопа дитини шкільного віку виростає на один-два розміри в рік. Зростання стопи зазвичай завершується у юнаків 16-18 років, у дівчат – до 14-15 років.

Різниця між розмірами дитячого взуття складає в середньому 5-6,6 мм.

При покупці вуличного і змінного взуття для дитини рекомендується підбирати пару з таким розрахунком, щоб між великим пальцем ноги і внутрішнім краєм носа взуття залишалася відстань в 10-15 мм. Воно дає стопі певну свободу для зростання, дозволяє їй фізіологічні подовжуватися і розширюватися при ходьбі без підгинання, випирання пальців.

Якщо немає можливості купити взуття повністю з натуральної шкіри, вибирайте комбіновані моделі з штучним верхом, але справжньою шкірою всередині.

Купувати взуття і дітям, і дорослим краще в другій половині дня – до цього часу стопа трохи подовжується, стає трохи ширше під впливом пройденої з ранку пішого навантаження і об’єму рідини, отриманої людиною з чаєм, супом, мінеральною водою, соковитими фруктами. Приміряти пару потрібно в шкарпетках або колготках тієї щільності, з якими взуття буде носитися.

Рішення про необхідність школяреві носити ортопедичне взуття приймає лікар. Він же і підбирає ортопедичні устілки – самостійно це робити не рекомендується, як і купувати взуття з супінатором на виріст.

Підбираємо взуття для школи
Взуття, в якому ваша дитина проводить шість-сім годин на день як мінімум п’ять днів на тиждень, повинна бути максимально комфортною, дихаючою, що не створює додаткового навантаження на стопу. Правильний вибір – пара з натуральної шкіри з декоративною перфорацією або з текстилю з сітчастими вставками, легка, з округлим закритим носом, супінатором і гнучкою підошвою товщиною не менше 0,5 см. Що стосується застібок, то краще всього фіксують взуття на нозі “блискавка” або шнурівка, але школярам молодших класів зручніше управлятися з гумками або липучками.

Підбираємо взуття для занять спортом і танцями
Спортивне взуття може бути виготовлене ​​як з натуральних, так і з синтетичних матеріалів – головне, щоб воно дозволяло нозі дихати за рахунок сітчастих вставок, не ковзало і надійно фіксувалося на стопі навіть при самому активному русі. Чешки, кросівки купують дитині розмір в розмір, щоб пальцям було не тісно, ​​але й не занадто вільно, інакше чадо може травмуватися під час бігу та стрибків.

Важливо розуміти, що кожен вид спортивного навантаження висуває свої вимоги до взуття, тому, наприклад, кросівки для бігу чи тенісні туфлі не підійдуть для занять гімнастикою в залі, як і чешки – для гри у волейбол. Якщо ваші син чи донька займаються спортом, танцями професійно, взуття для них краще замовляти в спеціалізованому магазині або майстерні, рекомендованої тренером.

гольф, водолазка, товари

Якісний шкільний одяг від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Підбираємо взуття для прогулянок
У гардеробі школяра має бути кілька пар взуття для вулиці, як мінімум одна-дві на кожен сезон, щоб одну можна було носити, поки інша сушиться-провітрюється. Восени, взимку і навесні необхідні теплі непромокальні чоботи і черевики з повсті або хутряною устілкою, нековзною протекторною підошвою, яка добре гнеться. Вітаються як перевірені часом хутро, замша, нубук, шкіра, так і фліс, сучасні мембранні матеріали, запозичені виробниками взуття зі сфери великого спорту і активного відпочинку.

У літнього взуття важливі устілка з натуральної шкіри (нагадаємо, особливо якщо верх пари зі шкірозамінника) з супінатором, укріплений задник і зафіксована п’ята – в шльопанцях рухливій дитині буде незручно, широкі м’які ремінці – вузькі можуть натирати, а також відкритий ніс або наявність “для вентиляції” стопи бічних вирізів, перфорації.

Рекомендована товщина підошви вуличного взуття школяра не менше 1 см в області пальців, а в районі п’яти вона повинна набрати ще 1-2 см висоти.

Підбираємо взуття для виходу в світ
Походи в театр, шкільні танцювальні вечори та інші святкові приводи зобов’язують мати в гардеробі дитини і вечірню пару взуття. Як правило, це лакові або замшеві туфлі в класичному стилі: у хлопчиків – елегантна пара без декору, сувора “як у тата”; у дівчаток – ошатні човники або туфельки, прикрашені бантами, стразами, контрастними вставками.

Вимоги до вечірнього взуття школяра стандартні – натуральність матеріалів, якість виконання і забезпечення комфорту стопі. Найскладніше, мабуть, переконати підростаючих модниць почекати зі шпильками і масивною платформою … Лікарі-ортопеди на вашому боці: регулярне носіння модельного взуття більше двох годин поспіль навіть у дорослих може призвести до розвитку плоскостопості, варикозу, деформації стопи, порушень постави.

Рекомендації експерта

– Якісне взуття для дітей повинно бути зроблена з натуральних, “дихаючих”, гіпоалергенних матеріалів без грубих швів і незручного декору. Що ще важливо врахувати? По-перше, не повинно бути абсолютно плоскої підошви. Так-так, ніяких балеток! Допускається каблучок, квадратний чи гіркою, заввишки два-чотири см при товщині підошви під мисом не менше 1 см. Підошва повинна добре амортизувати, щоб не бути жорсткою.

По-друге, п’ята повинна добре фіксуватися, бути досить високою, м’якою, але щільною і, в ідеалі, закритою. Але! Зайве високе взуття, наприклад, на зразок берців, до яких так небайдужі багато хлопчиків, теж купувати небажано – в такій парі у дитини погано працює голеностоп.

По-третє, головний обов’язковий елемент дитячого взуття, якщо немає протипоказань, – супінатор. Це ортопедична устілка з “подушечкою”, яка допомагає правильно сформувати склепіння стопи. Ортопедичне взуття недешева, і, якщо у вас немає можливості купувати його синові чи доньці, придбайте хоча б устілки з супінатором для туфель і черевиків, які ваша дитина носить щодня.

По-четверте, не допускається занадто вузьке, гостроносе, тісне взуття, з незручним підйомом – воно призводить до деформації стопи і виникнення проблем з опорно-руховим апаратом у школяра.

По-п’яте і по-останнє, батькам слід відмовитися від вихованої в нас попередніми поколіннями звички брати речі, і зокрема взуття, на виріст. Занадто вільні туфлі, як і занадто тісні, зроблять ходу дитини незграбною, можуть стати причиною появи мозолів і натоптишів, розвитку плоскостопості, викривлення великого пальця стопи, порушень постави.

сорочка, товар, рубашкаНа фото: Якісний шкільний одяг від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також