Головна Світ мами Популярні весільні традиції

Популярні весільні традиції

mamabook
227 Переглядів
Весілля

ВесілляВ Україні прийнято відмічати весілля гучно та розкішно. Існує безліч традицій на весілля. Давайте дізнаємось про головні з них.

Поради для нареченої

Кожна дівчина хоче, щоб весілля пройшло ідеально. Ось деякі поради, які варто дотримуватися, щоб ніщо і ніхто не зіпсували настрою і вражень.

Прикмети на весілля, що стосуються одягу нареченої:

– Згідно стародавнім традиціям, дівчина на вінчання одягала скромне плаття (іноді навіть чорне), а на святкування – строкате. Найщасливішим кольором, як свідчать весільні прикмети, є червоний (символ пристрасті і радості). Поганим відтінком для весільного наряду вважається зелений;

– Щоб уникнути згубного впливу і заздрощів, на поділ сукні потрібно прикріпити шпильку або зробити кілька стібків синіми нитками (це стосується і чоловічого одягу);

– Наречена повинна заздалегідь знайти щось нове, щось зняте з чужого плеча (з одягу: крім панчіх, фати і рукавичок) і щось старе. Якщо ж подружжя хоче у майбутньому первістка чоловічої статі, потрібно також одягнути щось синє або блакитне;

– Для міцного шлюбу сукню потрібно купувати нову, щоб жити своїм життям і не перейняти долю дівчини, яка одягала її раніше;

– Поганим знаком вважається, якщо наречена побачила себе в дзеркалі до вінчання в повному вбранні. Хочете перевірити свій образ, не одягайте фату, уникнете неприємностей;

– Туфлі з закритим носом гарантують, що будинок подружжя буде повною чашею;

– Куплене весільне взуття наречена повинна за день до цього обов’язково поносити (нове взуття – погане життя);

– Сукню, куплену на весілля, за прикметою не рекомендується продавати – цим ви позбавляєте захисту свій рід і нову сформовану сім’ю. Вважається, що, продаючи плаття, ви особисто провокуєте долю на зради чоловіка.

Щоб як сонечко сяяла

Весільні прикраси – це окрема історія, що бере початок у придане давніх слов’ян. За народною прикметою на весілля наречена повинна одягати кольє та інші прикраси з бірюзи: найдостойнішого і щасливого каменю. Якщо немає бірюзових прикрас краще одягнути біжутерію, ніж, наприклад, перлове намисто або сережки.

Чим же погані перли? Сам по собі перли – благородний камінь, однак дуже часто асоціюються зі сльозами. Народні прикмети говорять, що на весіллі носити перли і біжутерію, яка імітує цей мінерал, не рекомендується. Звичайно, якщо хочете радіти, а не плакати в сімейному житті. А ось сльози нареченої в день весілля на щастя.

Однак перловий колір можна додати в свій образ. Ніжний відтінок перлів, використаний у весільному платті або фаті дарує в майбутньому бурхливе щасливе життя.

весілля

Поради для нареченого

– Наречений не повинен бачити плаття нареченої до РАГСу;

– Забираючи наречену з батьківського дому, наречений не повинен озиратися назад, щоб наречена не повернулася назад;

– Обручки повинен вибрати і купити чоловік – цим буде закладено фінансове благополуччя сім’ї.

Щасливо окольцьовані

Багато існуючих прикмет на весілля стосуються обручок. Кільця збережуть подружжя від негараздів, життєвих негараздів, заздрості. Вони повинні бути суцільнометалевими, без прикрас, без гравіювання. Дотримуючись цих порад, молодята дарують собі рівне, мирне життя, в якому все їм буде даватися легко.

Також не варто піддаватися на вмовляння батьків, що радять переплавити їх кільця для себе: пам’ятайте, чуже кільце – чуже життя.

До весілля кільця потрібно зберігати в одному місці. Після обміну кільцями слід викинути коробочку в річку, причому зробити це повинна незаміжня подруга або холостий друг. Ні в якому разі наречені не повинні її торкатися, щоб уникнути розлучення.

До непередбачених випадків потрібно готуватися заздалегідь. Попросіть свідків відрізати ниточку і принести її на урочисту частину. Вона стане нейтралізатором поганого передвістя, якщо раптом обручки впадуть на підлогу. Потрібно протягнути нитку крізь кільця і ​​пару раз їх перекотити з одного краю на інший.

Хто в домі хазяїн?

Однією з весільних прикмет, що показують хто дружина або чоловік керуватимуть в будинку, є відкушування скибки від короваю. Відповідно до цієї прикмети, використовуваної на весіллях досі, той з подружжя, хто за один раз відкусить більше – буде головним.

Інший варіант, який не дуже підходить для дня святкування: хто довше промовчить після обміну кільцями, той буде негласно керувати другою половинкою.

Приємна перспектива – рівність відкриється тим, хто переступить поріг майбутнього будинку одночасно (або у чоловіка на руках).

Дощ у день весілля – щастя в домі

Не варто лякатися, якщо в урочистий і доленосний для вас день з ранку ллє дощ. Дощова погода, що панує у весілля, гарний і навіть радісний прообраз. Дощ дарує подружжю безбідне й довге спільне життя.

Ця прикмета також бере початок з давніх часів. Дощ вважався передвісником і батьком хорошого врожаю. Неважко здогадатися, що люди провели аналогію з новою сім’єю і вирослими посівами: дощова погода дарує життя і благополуччя.

Крім того, після дощу зазвичай настає сонячна погода, очищається повітря і стає легше дихати. Тому побачивши в день весілля грізні хмари, які передвіщають дощ, можете поплакати, але тільки нехай це будуть сльози щастя, які в сукупності з погодними умовами дарують сімейним відносинам довголіття, щастя і благополуччя.

Читайте також