Головна Дошкільнята Плоскостопість у дітей: причини, профілактика, лікування + вправи

Плоскостопість у дітей: причини, профілактика, лікування + вправи

mamabook
1143 Переглядів
плоскостопість

плоскостопість

У маленьких дітей, які починають робити свої перші кроки, стопа абсолютно плоска. Така фізіологічна плоскостопість для маленької дитини є нормою. На ніжці є жировий підшкірний шар, який захищає поки що слабкі кісточки та суглоби від пошкоджень. До 7 років форма дитячої стопи повністю зміниться, бо зникне жирова «подушка». Якщо в цьому віці спостерігається деформація, то лікарі визначають дитячу плоскостопість.

Причини плоскостопості в дитини:

  • Успадкована схильність.
  • Надмірні або ж недостатні фізичні навантаження.
  • Зайва вага тіла.
  • Параліч м’язів стопи.
  • Рахіт або інші захворювання кісток.
  • Ускладнення після травм.
  • Тривале носіння неправильно підібраного взуття.

Профілактика плоскостопості в дітей

Це захворювання, яке не можна ігнорувати. Адже будь-які зміни в опорно-руховому апараті призводять до порушення в роботі внутрішніх органів. Ось декілька важливих порад, які допоможуть формуватися дитячій стопі правильно.

Порада 1.

Забезпечте дитині регулярні нормовані фізичні навантаження. Це постійне гулянні на вулиці, освоєння різних видів активності чи відвідування спортивних гуртків. Особливо корисними будуть йога, акробатика, скелелазіння, танці.

Порада 2.

Якнайчастіше змушуйте ходити дитину босою – вдома, по траві, на піску.

плоскостопість

Порада 3.

Організуйте вдома спеціальні зони для тренування рефлексів стопи. Наприклад, постелити спеціальні рельєфні килимки коло ліжка дитини чи під умивальником у ванні.

Порада 4.

Придбайте голчатий м’ячик. Щодня хоча б по 3-5 хвилин просіть дитину голими стопами катати м’яч по підлозі.

плоскостопість

Порада 5.

Не купуйте взуття «на виріст». Обирайте розмір правильно. Обов’язково якісне взуття повинно мати супінатор, щільний заднік, який допомагає надійно фіксувати стопу.

Порада 6.

Намагайтеся подразнювати стопи дитини різними способами. Достатньо розсипати дрібні детальки чи нут/квасолю на підлозі, аби малюк ходив по такій поверхні.

плоскостопість

Порада 7.

Чудова вправа – це ходіння навшпиньках. Її також слід виконувати щодня по 5 хвилин. Це і профілактика, і лікування деформацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прості математичні ігри для дітей, які можна зробити своїми руками

плашка

Читайте також