Головна Малюки Перший прикорм дитини: коли можна давати банан малюку

Перший прикорм дитини: коли можна давати банан малюку

mamabook
1180 Переглядів

банан, банани, дитина

До першого прикорму дитина потрібно ретельно підготуватись. Мамам повинна знати, які продукти і в якій кількості вперше можна запропонувати малюку – пише жіночий сайт womanbook.com.ua

Багатьох матусь турбує питання: з якого віку можна давати банан маленькій дитині? Адже кожна мама знає, як важко нагодувати перебірливу дитину. Малюк постійно вимагає печиво, тягнеться до солодкого. Банан – дуже гарна альтернатива солодощам, до того ж, це корисний продукт харчування. Але в якому віці вперше можна дати спробувати банан дитині? В якій кількості? І чи буває харчова алергія на цей фрукт? Відповіді у нашій статті.

Користь бананів для дитини
Банан – це цінний витамінний продукт як для дорослих, так і для найменших діток. Цей тропічний фрукт – джерело калія, магнія, натрія, заліза, фтора, а всі ці елементи дуже важливі для формування кісткової, хрящової, м’язової тканин дитячого організму. Також банани покращують формулу крові, стимулює мозкову діяльність, що дуже важливо в період активного росту дитини.

Крохмаль, який у великій кількості міститься у бананах, швидко та легко засвоюється дитячими ор-ганами травлення. Вітамині групи В допомагає функціонуванню нервової системи, нормалізує сон. Цікавий факт: банани не поступаються цитрусовим за вмістом вітаміну С. Окрім цього, до складу бананів входять каротин, вітаміни РР, Е, К.

Клітковина, яка також у великій кількості міститься у цих фруктах, виконує дуже важливу функцію для дитячого організму, а саме – нормалізує роботу кишечника, який у дитячому віці ще працює недосконало і потребує допомоги ззовні.

В якому віці можна починати давати банан дитині
Лікарі-педіатри радять вводити банани в раціон дитини з 8-9 місяців. Не варто вводити банан в перший прикорм. Бо як тільки малюк спробує щось смачне і солодке, може категорично відмовитись від інших корисних, але менш смачних продуктів – овочеве пюре, каша.

В жодному випадку не порушуйте правило введення перш прикорму (тобто раніше 6 місяців). Чимало мам керуються думкою про те, що банани корисні. І якщо дитина на штучному годуванні, то їй ранній прикорм не зашкодить. Насправді це велика помилка, яка шкодить дитячому здоров’ю. Річ у тому, що до 6 місяців система травлення малюка абсолютно не сформована. І до 6 місяців малюк може перетравлювати лише молоко – не важливо, грудне чи приготоване зі штучної суміші. І ранній прикорм може призвести до знетравлення, серйозних порушень у функціонуванні органів травлення дитини.

Як давати банан
На першому етапі це повинне бути виключно бананове пюре. Ви можете збити банан у блендері чи самостійно розм’якшити виделкою. Також варто починати з невеликої кількості – спочатку лише шматочок. Потрохи можна нарощувати кількість банан до третини, через місяць – до половини, а ще через місяць – до цілого банана в день.

Чи буває алергія на банани у дітей
Банан вважається гіпоалергенним продуктом харчування, проте педіатри все-таки фіксували поодинокі випадки алергії серед дітей. Реагує дитячий організм на серотонін у складі банана. Саме тому вводити банан в дитячий раціон потрібно у невеликій кількості. Фіксуйте прийом нових продуктів в зошит. Давайте банан не кожного дня, щоб потім можна було чітко визначитись, які продукти могли спровокувати алергічну реакцію. Адже все індивідуально, і ви завжди повинні слідкувати за станом вашого малюка. Будьте здорові!

близнецы, вышиванкаНа фото: дитяча боді-вишиванка у двох кольорах, Інтернет-магазин Tovarik.com.ua

Читайте також