Головна Релакс Особливості працевлаштування та основні вакансії на роботу в Польщі в 2022 році

Особливості працевлаштування та основні вакансії на роботу в Польщі в 2022 році

mamabook
136 Переглядів
спаржа

спаржа

Кожного року все більше українців виїжджають на заробітки за кордон. Найбільша кількість людей виїхали до Польщі. Які є вакансії на роботу в Польщі в 2022 році для українців? Які умови праці та вимоги до працівників?

Вакансії на роботу в Польщі в 2022 році

Робота за кордоном в Польщі для українців є в таких галузях:

  • Промисловість. Така галузь підходить для тих, хто хоче влаштуватись за фахом (технолог, електрик) або ж без професії чи досвіду роботи (різноробочий, працівник складу);
  • Будівництво. Актуальні вакансії: каменяр, арматурник, різноробочий;
  • Виробництво. Тут є робота для людей без досвіду та спеціальності: пакувальник, прибиральник, маркувальник або ж за спеціальностями: швачка, водій навантажувача;
  • Сільське господарство. Основні обов’язки працівників – сбір урожаю, фруктів, догляд за тваринами (велика рогата худоба, вівці, кури, качки та ін.);
  • Сфера послуг. В цій галузі знайдуть пропозиції як жінки (майстер манікюру, перукар), так і чоловіки (вантажник, охоронець);
  • Харчування. Цей напрямок потребує кухарів, кондитерів, посудомийок.

Для тих, хто шукає роботу за кордоном для сім’ї є багато можливостей. Деякі роботодавці запрошують на роботу на фермі в Польщі, меблевих фабриках, складах, заводах саме сімейні пари для спільної праці.

баф

Умови праці для українців

Вакансії на роботу в Польщу без посередників можна знайти за допомогою сайтів для працевлаштування. В такому випадку варто добре ознайомитись з умовами праці на підприємстві та укласти письмовий договір з польським роботодавцем. Якщо не можете самостійно підшукати роботу, то необхідно звернутись до кадрових агентств, які знайдуть бажану вакансію.

Легальне працевлаштування надає соціальні гарантії, страхування життя та здоров’я, право на медичну допомогу. Залежно від професії можуть бути й інші переваги: премія за виконання 100% плану, харчування за рахунок роботодавця, безкоштовний проїзд до роботи та навпаки, надання житла роботодавцем, підвищення рівня кваліфікації та ін.

Робочий день може складати 8 – 12 годин, залежно від посади, а робочий тиждень – 6 днів. Понаднормовий час або праця в вихідні та святкові дні оплачується в подвійному тарифі.

документи

Вимоги до працівників в Польщі

Практично всі вакансії на роботу в Польщі містять інформацію про вимоги, які висуває роботодавець. На роботи, які не потребують досвіду та професії вони не високі: вік, стан здоров’я, працьовитість та відповідальність. Для працевлаштування за фахом необхідні знання та досвід роботи з обладнанням.

Працевлаштування для українців з вищою освітою в різних галузях більш складне. Для цього потрібно:

  • пройти процедуру нострифікації (визнання диплому про вищу освіту);
  • скласти іспит з польської мови (професійні терміни);
  • досвід роботи;

інші вимоги: отримання ліцензії, реєстрація в реєстрах, тощо.

Читайте також