Останні роки сучасна медицина та косметологія активно просуває на ринку сонцезахисні засоби. Фармацевтичні компанії запевняють, що сонце – наш ворог, нібито воно стало дуже агресивним, а наша шкіра не здатна йому протистояти. Тож єдиний вихід – купувати сонцезахисні креми чи спреї, покриваючи себе з ніг до голови дорогими засобами.
Наш сайт Mamabook розповість, що насправді становить небезпеку для шкіри. І чому сонцезахисні засоби – не більше, ніж банальний маркетинг.
Чи шкідливе сонце?
Люди відносяться до групи живих організмів, яким сонце необхідне для життя. При відсутності сонячного світла ми повільно помираємо, тому що безліч біохімічних процесів в організмі активується саме під дією сонячних променів.
Чим корисні сонячні ванни для людей:
- Вироблення серотоніну. Цей гормон відповідає за згортання крові, статеву активність та зниження рівня стресу.
- Вітамін D у нашому організмі здатен вироблятися виключно під дією сонця. Цей вітамін необхідний для міцного імунітету, виведення токсинів, укріплення кісток.
- Усупереч популярній нав’язливій думці, сонячні промені не лише не провокують онкозахворювання, але й використовується як один із методів лікування раку м в комплексній терапії.
- Сонце знижує артеріальний тиск, а це – профілактика інсультів та інфарктів.
- Сонячні промені дарують нам ідеальну шкіру. Це чудовий метод боротьби з дерматитами, екземами, псоріазом, вугрями.
Використовувати чи ні сонцезахисні засоби?
Сонце становить серйозну небезпеку, якщо не дотримуватися банальних правил прийому сонячних ван. Вони були прописані багатьма лікарями ще сотню років тому. Якщо ви не хочете, аби сонце завдало вашому здоров’ю шкоди, то дотримуйтесь рекомендацій:
- Не можна знаходиться незахищеним у період піку сонячної активності – з 12 до 16 год.
- Найкращий час для відвідування пляжу – ранок та вечір після 17 год.
- Ваш контакт із сонцем повинен бути дозованим. На початку сезону – засмагати не більше 15 хвилин на день. Далі щодня додавайте по 5-8 хвилин.
- Найкраще отримувати сонячні ванни, перебуваючи в русі. Просто лежати на пляжі – це ризик отримати сонячні опіки чи тепловий удар.
- Захищайте від сонця голову за допомогою панамки, кепки.
- Наносити сонцезахисні засоби можна лише у випадку, якщо вам доведеться знаходитися під сонцем в період піку його активності. В інших випадках контактуйте із сонцем без цих косметичних засобів, які не дозволяють отримати нашому організму величезну користь від сонячних ван.
Чому небезпечні сонячні окуляри
Так чому в осанні роки медицина так часто згадує про рак шкіри від сонячних променів? Небезпеку якраз і становлять засоби, якими ми даремно захищаємося від сонця.
Доведено, що інформацію про рівень активності сонячних променів мозок отримує через очі. Вони посилають у мозок сигнал про те, наскільки у цей момент агресивне сонце. Організм відразу виробляє у шкірі відповідний рівень захисту.
Що відбувається, коли ми постійно носимо сонячні окуляри? Ми не даємо мозку коректну інформацію. Очі закриті та не сповіщають мозку, що сонце активне. Як результат – організм не «розуміє», що ми зараз перебуваємо під дією сонячних променів. І тому в нашій шкірі не виробляється захисний бар’єр. І от саме тоді шкіра дуже вразлива і отримує негативні наслідки від контакту з сонцем.
Чи носити сонячні окуляри?
Сприймайте цей аксесуар як елемент моди. Але для здоров’я він має лише негативні наслідки. Не варто хвилюватися, що очі не захищені від сонця. По-перше, природа дала нам усі необхідні механізми захисту. Варто замислитися, що тварини-ссавці без проблем обходяться без окулярів, кремів та інших вигадок людства, залишаючись при цьому здоровими та міцними. По-друге, якщо вас лякають зморшки та фотостаріння, то носіть бейсболки, які дають захисну тінь у зоні очей.
Будьте здорові та розсудливі! Не станьте жертвами реклами та моди!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Параліч обличчя, або чому не можна спати з мокрим волоссям