Вагітна непритомніє, часто відчуває запаморочення в голові? На жаль, такі явище не поодинокі. І причина такої слабкості в низькому артеріальному тискові.
Ознаки низького тиску у вагітних
Жінка постійно відчуває втому, апатію, сонливість. Навіть прокидаючись уранці, вона не почувається бадьорою. Вранці її може супроводжувати гіркота в роті, печія, поганий апетит протягом дня.
У стані спокою такій вагітній завжди не вистачає повітря. І навіть при незначній фізичній активності вона страждає від задишки, поверхневого дихання.
Найчастіше при гіпотонії вагітні скаржаться на головний біль, особливо після сну, гучних звуків, дії яскравого світла. Гипотонія – типовий діагноз для худеньких жінок.
Як діяти
При таких скаргах вагітній слід, перш за все, перевірити стан внутрішніх органів. Зокрема, щитоподібної залози. Якщо будуть виявлені відхилення від норми, ендокринолог призначить відповідну терапію з урахуванням стану майбутньої мами. Усунувши проблеми щитовидки, артеріальний тиск зазвичай налагоджується самостійно. В іншому випадку гіпотонія буде розцінюватися як особливість організму, яку не слід лікувати медикаментозно.
Завдання вагітної – правильно налагодити свій ритм життя, враховуючи таку особливістю свого організму. Жінці слід дотримуватися всіх лікарських рекомендацій, оскільки через низький тиск підвищується загроза переривання вагітності та виникнення плацентарної недостатності. Сама по собі гіпотонія не є показанням до кесаревого розтину.
Як слід поводитися вагітній при низькому тиску:
- Спати не менше 9-10 годин за добу (8 вночі та 1-2 години удень).
- Щоденно гуляти на вулиці не менше 2 годин.
- Щоранку робити зарядку.
- Практикувати контрастний душ.
- Займатися плаванням, пілатесом чи йогою для вагітних.
- Для профілактики варикозу ніг носити компресійну гольфи. Вони підвищують тонус судин і допомагають нормалізувати тиск.
- Робіть самомасаж рук, гомілок, стоп.
- Підвищують тиск препарати фітотерапії (водні настоянки елеутерокока, китайського лимонна, радіоли).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який нормальний тиск у вагітних