Головна Здоров'я Нейробіка на практиці: 10 простих вправ, які допоможуть мозку не старіти

Нейробіка на практиці: 10 простих вправ, які допоможуть мозку не старіти

mamabook
1101 Переглядів
мозок

мозок

З віком мозок втрачає безліч своїх можливостей, якщо його не тренувати протягом усього життя. Погана пам’ять, втрата концентрації, уповільнення мислення – це лише частина проблем, які зростають з кожним роком життя. На допомогу мозковій діяльності приходить нейробіка – прокачка мозку.

Наш сайт  Mamabook підкаже 10 простих порад, які допоможуть тримати мозок в чудовій формі. Адже тренувати потрібно не лише тіло!

Вправа 1.

Ви правша? Один день на тиждень спробуйте виконувати ранкові ритуали лівою рукою: почистіть зуби, умийтеся, поголіться, поснідайте, тримаючи ложку в лівій руці. Це синхронізує обидві півкулі мозку та ті його частини, які раніше не брали участі в діяльності.

робота

Вправа 2.

Переглядаєте фільм? Спробуйте час від часу вимикати звук на 1 хвилину. Слідкуйте зі мімікою, жестами акторів, аби зрозуміти сюжет фільму.

Вправа 3.

Щодня, при будь-якій можливості, виконуйте завдання на усну лічбу. Побачили номерний знак автомобіля? Перемножте першу та останню цифри. Скуповуєтеся в супермаркеті? Рахуйте вартість всіх товарів, а правильність результату перевіряйте на касі.

навчання

Вправа 4.

Учіться будувати складні діалоги. Ваші стандартні прості відповіді «ні», «так», «мабуть» змушують мозок деградувати. Постійно підтримуйте живе, насичене спілкування.

Вправа 5.

Поповнюйте свій словниковий запас. Можна взяти тлумачний словник і щодня вивчати, наприклад, значення 2-3 нових для вас слів. Учитися можна все життя!

Вправа 6.

Постійно змінюйте звичне положення предметів на робочому столі, у шухлядках, у ванній кімнаті. Коли ви починаєте виконувати монотонні дії, мозок знижує активність. Раз на тиждень слід навмисно перекладати речі в шафі чи предмети на столі. Вам постійно доведеться тренувати пам’ять, запам’ятовуючи нове розташування. Тож, як бачите, надмірна дисципліна та любов до порядку можуть вам шкодити.

Вправа 7.

Обов’язково грайте в слова! «Ерудит», кросворди, складання віршів – усе це забезпечить вам вічну молодість мозку та ясний розум.

кросворд

Вправа 8.

Постійно знаходьте незвичне застосування звичним предметам. Наприклад, кружка. У ній можна посадити невеличку кімнатну рослину, відмірювати крупи, переливати рідина (як черпаком), зберігати канцелярію, використовувати як скарбничку тощо. Завжди шукайте можливості мислити нестандартно, по-новому.

Вправа 9.

Регулярно змінюйте свої маршрути додому, в офіс, до магазинів. Як тільки ви дієте звично для себе, мозок відразу ж знижує активність роботи. Окрім зміни маршрутів, варто змінювати й ритуали. Наприклад, не виконувати завжди все в одній послідовності. Достатньо поміняти місцями чищення зубів, виконання зарядки та застилання ліжка, аби ваші дії перестали бути рутинними.

мозок

Вправа 10.

Читайте вголос! Не лише для себе, але й для ближніх. Також просіть своїх рідних читати вголос для вас. Мозок функціонує по-різному, коли ми читаємо про себе, вголос, а також сприймаємо текст на слух. Ви запускаєте нові нейронні ланцюжки – і це завжди стимулює мозкову діяльність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нейробіка в школі: 7 ефективних вправ для активації дитячого мозку за 1 хвилину

плашка

Читайте також