Головна Здоров'я Небулайзери: види інгаляторів та поради з вибору

Небулайзери: види інгаляторів та поради з вибору

mamabook
135 Переглядів
Нежить

Нежить

Небулайзери – незамінні базові медичні прилади для використання вдома. Особливо актуальні інгалятори у сім’ях із маленькими дітками. І якщо раніше для виконання курсу процедур потрібно було звертатися до поліклініки чи приватної лікарні, то зараз комфортне лікування можна виконувати в домашніх умовах. Який якісний небулайзер інгалятор обрати, аби його термін експлуатації був тривалим та ефективним? І які головні рекомендації щодо застосування цього медприладу?

Визначіться із видом

Інгалятори відрізняються величезним різноманіттям. Тому суттєво звузити коло вибору можна, якщо чітко визначитися з конкретним типом моделі.

Які види небулайзерів існують:

  • парові;
  • компресорні;
  • ультразвукові;
  • електронно-сітчасті.

Паровий – найдоступніший у ціні

Грубо кажучи, це сучасна версія лікування за допомогою народного методу «подихати над каструлею із кип’ятком». Паровий інгалятор орієнтований на прогрівання виключно верхніх дихальних шляхів. Тобто його використання ефективне у випадку кашлю чи нежитю, але не більше. Як варіант, за його допомогою можна зволожувати приміщення з метою проведення ароматерапії.

Чим можна заправляти паровий інгалятор:

  • концентрованим розчином води з морською сіллю;
  • водним розчином ефірних олій;
  • відварами лікарських трав.

ингалятор

Компресорні – надійні та ефективні

Це надійна, габаритна медтехніка, яка відрізняється тривалим періодом експлуатації та можливістю регулювання швидкості подачі ліків. Якщо ви вирішили саме такий інгалятор купити, небулайзер Omron стане вашим незамінним помічником у сезони епідемій. На відміну від парових інгаляторів, цей тип моделі дозволяє проникати лікам у нижні відділи дихальної системи, тобто є можливість проводити домашню терапію при бронхіті, трахеїті. За рахунок стиснуто повітря небулайзер подає потужний повітряний струмінь, у якому лікувальні розчини перетворюються на аерозоль із мікрочастинками. Розміри частинок оптимальні для активного та глибокого проникнення в тканини легень, бронхів.

Ультразвуковий – максимально безшумний

Як і у випадку з компресорними моделями, ці інгалятори лікують за рахунок утворення аерозольної хмарки. Створює її не стисну повітря, а високочастотний звук. Головна перевага – утворення ще менших розмірів частинок (до 0,5 мкм). Лікарський засіб миттєво проникає в альвеоли, тому ультразвукові інгалятори більш ефективні, ніж компресорні. І працює ця техніка надійно і абсолютно беззвучно.

Але є і свої мінуси: утворення настільки дрібних частинок може руйнувати структуру препарату. Зокрема, неефективним буде використання багатьох антибіотиків та муколітиків.

Електронно-сітчасті – техніка нового покоління

Найсучасніші, ефективні та зручні домашні інгалятори. Пропуск лікувальних рідин проходить через сітку з мікроскопічними отворами, за рахунок чого й утворюється хмара. Електронно-сітчасті моделі поєднали в собі найкращі характеристики компресорних та ультразвукових інгаляторів. Тому вони не руйнуються структуру препаратів і при цьому дають глибинне проникнення ліків. Терапія за допомогою цього виду небулайзерів – найбільш результативна, швидка та комфортна.

Читайте також