Головна Школярі Найкращі вуличні ігри різних країн

Найкращі вуличні ігри різних країн

mamabook
413 Переглядів

Как играть в прятки с ребенком до 2 летВсі діти по всій земній кулі люблять гратись на вулиці. Представляємо підбірку найпопулярніших вуличних ігор різних народів світу.

ВЕЛИКЕ ПОЛЮВАННЯ
Місце для цієї гри вибирається на свіжому повітрі, у гаях, де за деревами й кущами легко сховатися. Майданчик має бути великим, але обмежений кордонами.Кількість гравців не обмежена.

Вибирають «мисливця», а решта – «косулі». «Мисливець» має ріг (свисток). На початку гри всі стоять посеред майданчика, «мисливець» подає сигнал, «косулі» розбігаються. «Мисливець» намагається спіймати одну або кілька «косуль». «Косулі», яких він торкнувся, вважаються спіймані, і вони стають його загінчиками, які також допомагають полювати на «косуль».

КІТ-СМІШКО
Проказавши лічилку, визначте, хто буде за кота. Кіт ходить між гурту й намагається кожного розсмішити. Він кумедно нявкає, облизується, підстрибує, виставляє пазурі, вдає із себе грізного звіра. Той, кого кіт смішить, має бути незворушним. Ну, а хто не втримався, зареготав чи бодай усміхнувся – сам стає котом.

РІЧЕЧКА
У грі беруть участь два гурти дітей. Десь на моріжку вони позначають нешироку «річечку». Відтак підходять до неї по одному від кожного гурту й намагаються перестрибнути. Хто перестрибнув, вертається до свого гурту. А хто – ні, мусить перейти до сусіднього. У якому гурті на кінець гри дітей виявиться більше, той і переміг.

У КОГО МОТУЗОК
Гравці сідають у коло із заплющеними очима. За ними по колу ходить ведучий, який у руках тримає короткий мотузок. Він непомітно кладе мотузок за спину одного з учасників гри. Затим один з гравців говорить: «Стій!» Всі обертаються, і той з гравців, хто знаходить мотузок у себе за спиною, бере його, наздоганяючи ведучого, щоб позначити його. Якщо пощастить, він стає ведучим. За правилами гри, розміри майданчика мають бути попередньо визначені.

БУЛАВА
Дві команди шикуються одна навпроти одної і розраховуються на номери. Попереду кожної команди проводиться штрафна лінія, а поміж лініями – коло, у центрі якого встановлюється булава.

Ведучий називає номер і з обох команд гравці з цими номерами поспішають до кола, намагаючись вхопити булаву. Якщо один з гравців встиг зробити це першим, він біжить до своєї команди, а його суперник прагне наздогнати його і доторкнутися рукою. Якщо гравець схопив булаву, і йому вдалося дістатися до своїх гравців, його команді зараховується очко. У випадку, коли гравцеві другої команди пощастило позначити його рукою, очко присуджується другій команді.

Якщо обидва гравці вхопили булаву одночасно, тоді жодній з команд очок не нараховується.

ВИХОПИ ХУСТОЧКУ
Дві команди в кількості 10 і більше дітей стають один навпроти одного. Посередині проводиться лінія. У кожного з гравців позаду за пасок вставлена хусточка або інша річ. За жеребом одна з команд стає ведучою. За сигналом судді гравці рухаються вперед, перетинають лінію, і тут суддя вигукує: «Вогонь!» Гравці біжать у зворотному напрямку, а суперники намагаються наздогнати їх з тим, щоб висмикнути з-за паска хусточку. Після цього команди міняються ролями. Перемагає команда, яка збере найбільше хусточок.

эрудит, игра, ерудит, настільні ігри, гра, товар

Настільні ігри українською мовою (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

ЗРУЙНУЙ БАШТУ
Одна з команд з каміння споруджує башту. Гравці розташовуються за нею. Друга команда перебуває на лінії за 7 метрів від башти.

Один з гравців кидає по башті маленьким м’ячиком з наміром зруйнувати башту. Якщо це йому вдається, гравці його команди біжать до башти за камінцями. Гравці, які стоять за баштою, підхоплюють м’яча і передають його гравцю, який перебуває поблизу башти. Цей гравець має право вибити суперника, що збирає каміння, поки він не втече за свою лінію. Позначений гравець вибуває, а зібране каміння кладеться на місце. У випадку, коли нікого не пощастить вибити, перша команда втрачає стільки своїх гравців, скільки камінців у неї відібрано. Затим з камінців, що залишилися, знову споруджується башта, і гра продовжується.

Команда, яка раніше втратить усіх гравців, програє.

РИБА-КИТ
У просторій кімнаті поставте кружок з стільців, сядьте на них і грайтеся. Кімната – це море. А кожен, хто сидить на стільці, якась морська «рибка»: «оселедець», «пікша», «окунь», «тріска»… тільки бідолаха «кит» без місця. Плаває «кит» поміж «рибок» і одну по одній за собою кличе. Невдовзі вже цілий табунець за ним увивається. Аж тут «кит» гукає: «На морі буря!»

Всі біжать до своїх стільців. А хто проґавив місце – за «кита» стає.

НАД БУДИНКАМИ
Суть гри полягає в тому, що дві команди, перебуваючи на двох протилежних сторонах одноповерхового будинку, перекидають один одному через дах легкого м’ячика. Гру починає один з гравців будь-якої команди. Якщо на протилежному боці команда упіймала м’яча, один з її членів має право побігти з м’ячем на територію суперника і вибити одного гравця. Кого вибили м’ячем, того забирають у полон. Якщо влучити м’ячем по супернику не вдалося, то гравець іншої команди сам стає «полоненим».

М’яча кидають почергово. Команда, що зазнала найменше втрат, вважається переможницею.

За правилами, гравці команди, що кидає м’яча, завчасно попереджують криком про м’яч. Однак саме криком вони намагаються збити з пантелику суперника, попереджаючи криком: «М’яч!» З однієї сторони будинку кидають м’яча на протилежний бік. Команди мають право посилати у стан суперника свого спостерігача, щоб той контролював прийом м’яча і правила гри.

ПУШБОЛ
Пушбол з англійської перекладається як «штовхання м’яча». Правила гри прості. Готується повітряна куля до розмірів гарбуза. Окреслюють майданчик розміром 10 на 20 метрів. Посередині проводиться лінія. По обидва боки майданчика перебуває від трьох до п’яти дітей.

Повітряну кулю підкидають угору в центрі майданчика. Гравці кожної команди б’ють пальцями або долонями по кулі. Куля не повинна приземлятися, її намагаються перекинути на бік суперника. За це команді зараховується очко. Гра триває до 5 очок. Варто запам’ятати: гравцю забороняється бігати з кулею у руках і випускати її за бокову лінію. У цьому випадку повітряна куля передається команді суперників, яка ударом долоні вводить її у гру.

СОФБОЛ
У перекладі з англійської «софбол» означає «м’який м’яч». У софбол грають один на один. Спершу позначається майданчик завдовжки 10 метрів і завширшки 6 метрів. Наприкінці майданчика – висока стіна, висота якого – 5 метрів. У грі використовується футбольний або волейбольний м’ячі. На відстані 2-х метрів від початку майданчика проводиться лінія подачі м’яча. Переступати її гравцям забороняється.

Один з гравців ударяє м’ячем по майданчику, а затим щосили б’є рукою в рукавиці по м’ячу, що відскочив від землі. М’яч ударяється у стінку і відбивається у зону подачі. Тут його приймає другий гравець, який також спрямовує м’яча до стінки. Якщо м’яч летить повз стінку або ж не потрапляє в зону подачі, тоді суперникові зараховується очко. Гра триває до 21 очка.

ХЕНДБОЛ
Ця гра схожа на «софтбол» і волейбол. У хендбол грають один на один, або ж двоє на двоє. Для гри окреслюють майданчик розміром 6 на 4 метри. Майданчик упирається у стінку-ворота, заввишки 5 метрів. На майданчику відсутня зона подачі м’яча, в якій повинні перебувати гравці. Подача виконується за межами лінії майданчика. Перехід подачі й нарахування очок проводиться за правилами волейболу. Гра складається з трьох партій, в кожній з яких необхідно набрати 15 очок.

ПОТЯГ
Кожний з гравців споруджує собі депо: окреслює на майданчику коло. Посередині майданчика стоїть ведучий «паротяг». Він не має свого депо. Ведучий йде від одного вагона до іншого. До кого він наближається, той має піти за ним. Так з вагонів складають потяг. «Паротяг» несподівано подає сигнал, і всі біжать, щоб зайняти будь-яке вільне депо.

«Паротяг» також. Гравець «вагон», що залишився без місця, стає ведучим «паротягом».

КІШКА ТА МИШКА
Гравці визначають «кішку» та «мишку», а самі беруться за руки й утворюють коло. «Мишка» виходить на середину кола, а кішка лишається поза ним. Двоє дітей з піднятими догори руками вдають «ворота».

На початку гри «кішка» стукає у ворота і запитує: «Мишка тут?» «Ворота» відповідають: «Так, вона миється». «Кішка» біжить по колу два-три рази й знову запитує: «Мишка тут?» У відповідь чує: «Так, але вона зараз чепуриться». – «А коли вона буде готова?» – «О восьмій годині», – відповідають «ворота». Гравці підстрибують стільки разів, скільки сказали «ворота».

«Мишка тут?» – запитує «кішка» втретє. «Так, вона вже збирається виходити».

Після цих слів «кішка» забігає у ворота і намагається наздогнати «мишку».

За правилами гри, «мишка» і «кішка» мають право вибігати з кола. «Кішка» може вибігати з кола тільки в тому місці, де пробігла «мишка». Гравці безперешкодно пропускають «кішку».

ГРА З КАМІНЦЯМИ
На землі окреслюють коло діаметром трохи більшим руки від ліктя до пальців.Один гравець збирає всі камінці й підкидає їх над кругом. Чий камінець не потрапляє у коло, той з учасників змагань не грає.

 Розпочинає гру учасник, чий камінець ближче перебуває до центра кола. Він намагається вибити всі камінці з кола. Якщо йому вдається вибити якогось камінця, то він виграє цього камінця, і йому надається право зробити ще один хід. В разі, якщо гравець промахнувся, настає черга наступного гравця, чий камінець ближче за інші лежить до центра кола. Гравець, який вибиває з кола свого камінця, вибуває з гри.

Виграє той, хто вибив більше камінців.

самокат, товариНа фото: Якісні дитячі іграшки від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також