Головна Дошкільнята Дитячі вуличні ігри з крейдою: 15 ідей

Дитячі вуличні ігри з крейдою: 15 ідей

mamabook
1627 Переглядів
Вуличні ігри

Вуличні ігриКрейда – завжди вдалий, простий та доступний спосіб урізноманітніти дитячі вуличні ігри. З крейдою можна вигадати багато цікавих, а головне – корисних розваг. Наш сайт Mamabook підготував 15 оригінальних ідей.

Конкурс малюнків

Якщо зібралася компанія дітей, найпростіше влаштувати конкурс малюнків на певну тему. Складність теми має відповідати віку учасників. Добре, якщо приготувати маленькі гостинці.

Малюнки по контуру

Крейдами можна обводити різні предмети, які опиняться під рукою: формочки для пісочниці, денце відерця, листочки чи руки й ноги. З отриманих силуетів можна складати цілі композиції. Можна обвести, а потім розфарбувати тінь. Цікаво обводити її в одному й тому самому місці, але в різні періоди дня. Таким чином дитина отримає уявлення, як міняється тінь, залежно від розташування сонця.

Гра з трафаретами

Виготовіть завчасно вдома трафарети з товстого картону. Тепер за допомогою них можна малювати різні картини.

Малюнки по крапках

Позначте крапками-підказками контури малюнка на асфальті, а дитина нехай обведе його суцільною лінією.

Геометричні малюнки

Можна намалювати різні геометричні фігури і запропонувати дитині домалювати їх так, щоб вони перетворились у щось впізнаване. Наприклад з кола можна зробити яблуко, сонечко, обличчя тощо.

Командна гра

Уяву і творче мислення розвиває малюнок у кілька рук. Перший учасник групи зображає щось, що підказує образ, робить нарис, який може мати якийсь сенс, хоч і не обов’язково. Другий учасник гри, обов’язково відштовхується від початкового нарису, використовує його як елемент іншого зображення, з іншим змістом. Так само чинить і третій: він не доповнює малюнок перших двох, а змінює його спрямованість, трансформує задум. Кінцевий результат часто є чимось незрозумілим, оскільки жодна з форм не завершена, одна переходить в іншу. Скажімо перший малював овал ока, другий інтерпретує його по своєму, домальовуючи курячі ноги, третій замість голови зображає квітку. Тощо. Кінцевий продукт цікавить гравців менше ніж сама гра, ніж боротьба, що виникає при спробі заволодіти чужими формами і нав’язати свої, ніж відкриття, що робляться з кожним кроком. Однак наприкінці зображення може містити і ціле оповідання. З’являється незвичний персонаж чи фантастичний пейзаж. Цю гру можна продовжити словесно, і надати дивовижі смислу.

Уяви!

Ще одна гра, що розвиває зв’язне мовлення і уяву. Один з учасників гри малює на свій розсуд 3-4 предмети, а інший має придумати і розповісти історію з ними. Потім міняються ролями.

День за днем

Можна малювати з продовженням. Тобто на наступний день домальовувати початий малюнок.

Вуличні ігри

Активні ігри

Також з крейдою можна гратися і в рухливі ігри: мама малює звивисту доріжку, а дитина має пройти по ній, не наступаючи на лінії. Потім цією доріжкою можна катати машинку на мотузочку чи їздити на велосипеді. Можна намалювати перешкоди, які слід перестрибувати, чи об’їжджати. А можна намалювати цілий лабіринт. Намалюйте на асфальті кружечки і нехай дитина стрибає, як жабка, з одного «листочка» на інший.

Класики

Класи: чудово розвиває координацію рухів і рівновагу. Існує багато варіантів цієї гри. Ось кілька з них. Розкресліть поле на 10 комірок – по 2 комірки у п’ять рядків. Нумерація від лівої нижньої комірки до лівої верхньої (від одного до п’яти) і продовжується з правого верхнього до правого нижнього (від шести до 10). У грі беруть участь кілька осіб. Перший гравець починає гру, кинувши битку (шматочок шиферу чи маленька коробочка від вазеліну, заповнена піском) у клітинку №1 – перший клас. Гравцеві слід стрибнути у перший клас, підняти битку і прострибати усі класи на 1 нозі. Якщо він жодного разу не заступив на лінію, починає з другого класу. Якщо ж торкнувся другою ногою, заступив чи не влучив у потрібний клас биткою – хід переходить до іншого гравця. Виграє гравець, що першим проходить усі класи.

Вуличні ігри

Рухи по клітинках

Інший варіант гри – накресліть таку саму таблицю, по дві комірки у п’ять рядків, але цифри у ній розставте довільно без жодного порядку. Тепер слід стрибати, відновлюючи порядок, спершу двома ногами, потім на одній, потім схрестивши, навшпиньки тощо.

“Боулінг”

Також можна потренувати влучність. Накресліть крейдою на асфальті коло-мішень і кидайте в неї по черзі камінці чи шишки. Також можна накреслити великий квадрат і розділити його на 9 маленьких квадратів. У кожного з гравців мають бути свої фішки – розфарбовані камінці. З певної відстані слід по черзі кидати камінці у сітку. Мета така ж, як у грі хрестики-нолики – зайняти своїми фішками весь ряд по горизонталі, вертикалі чи діагоналі. Якщо фішка влучить на розмежувальну лінію чи квадрат, вже зайнятий супротивиком, то вона видаляється з поля, а хід переходить до іншого учасника.

Читайте також