Головна Малюки Молочниця в дітей: симптоми та опис захворювання

Молочниця в дітей: симптоми та опис захворювання

mamabook
1793 Переглядів
молочниця

молочницяМолочниця (кандидоз) – грибкове захворювання, яке супроводжується розвитком місцевого запалення. Діагностикою та лікуванням патології в дітей займаються педіатр або сімейний лікар.

Що таке молочниця в дітей

Це одне із найпоширеніших захворювань, яке виникає через активність грибка Candida. Свою назву захворювання отримало через характерний білий (молочний) наліт, який утворюється на уражених слизових оболонках.

Збудники молочниці в невеликій кількості присутні в ротовій порожнині, на шкірі, предметах побуту. Проте цієї концентрації грибків при умовах нормальної роботи імунної системи недостатньо, аби спровокувати будь-які патології.

Новонароджені діти та груднички завжди знаходяться в групі ризику. Причина – ще несформований імунітет. У 90% випадків молочниця не загрожує здоров’ю малюка, проте ігнорувати прояви грибка не можна. Це призведе до розвитку ускладнень.

Симптоми молочниці в дітей

Ознакою захворювання є скупчення та ураження слизової грибками. У цьому місці вони активно розмножуються та виділяють продукти життєдіяльності. Це і провокує імунну відповідь дитячого організму.

Молочницю легко розпізнати за білим нальотом. На ранніх стадіях захворювання не завжди вдається відрізнити грибкову колонію від залишків їжі чи молока. Батьки інколи ігнорують проблему, особливо при відсутності інших ознак. Для визначення молочниці достатньо протерти язик чи губи малюка серветкою чи вологим рушником. Залишки молока легко змиваються. А колонії грибків залишаються.

Інші симптоми молочниці в дітей:

  • Роздратованість, постійний плач.
  • Погіршення апетиту чи повна відмова від їжі.
  • Порушення нормального ритму сну.

У запущених випадках, коли грибок уже поширюється у нижні відділи травного тракту (стравохід, шлунок, кишечник) додатково приєднуються диспепсичні розлади: біль у животі, нудота, зригування, порушення калу – діарея.

У випадку ураження статевих органів також з’являється характерний білий наліт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей

Читайте також