Головна Релакс Лимонні стіни в інтер’єрі – оригінальний дизайнерський прийом

Лимонні стіни в інтер’єрі – оригінальний дизайнерський прийом

mamabook
422 Переглядів
інтер'єр

інтер'єр

Вибір кольорової гами інтер’єру продиктований специфікою стилю. Приміром, Прованс полюбляє використовувати бірюзовий та молочний відтінки, а базові кольори для скандинавського стилю – це глибокій синій, білосніжний та темно-коричневий. Проте варто пам’ятати, що вибір палітри – це не лише питання естетики чи чітке дотримання канонів стилю. Кольори здатні впливати на наш емоційний та навіть фізичний стан. Приміром, у зеленій кімнаті активує мозкова діяльність, а синій і блакитний використовуються в кольоротерапії для усунення мігрені, частого головного болю, тривоги та стресу. Що означає лимонний колір стін та як вдало використовувати цю ідею на практиці?

Як лимонний колір в інтер’єрі впливає на настрій

Лимонний – яскравий і насичений відтінок, який може впливати на настрій людини. Цей колір відомий своїми стимулюючими властивостями, він додає енергії, підтримки та бадьорого настрою. Лимонний колір може бути особливо корисним для тих, хто шукає спосіб зняти напругу після важкого робочого дня, стимулювати креативність. Приміщення із жовтими стінами додає натхнення в роботі. Цей відтінок може бути особливо ефективним в робочому просторі, створюючи відчуття витривалості та продуктивності.

Однак необхідно також пам’ятати, що яскраві відтінки повинні бути грамотно збалансовані з іншими кольорами. Достатньо пофарбувати лише одну чи декілька стін в лимонний, а до пари йому добрати глибокий сірий, темно-зелений, кремовий. Якщо весь інтер’єр буде в яскраво-жовтих стінах та текстилі, меблях такого ж відтінку, то перебування в кімнаті спровокує роздратування, перезбудження нервової системи. Після такого приміщення важко заснути вночі, тож спальня – не найкраще місце в домі, де стіни варто фарбувати в лимонний. Ця палітра ідеально підходить для вітальні чи кухні.

інтер'єр

У яких стилях інтер’єру використовуються лимонні стіни

Лимонний (або насичено-жовтий) колір може додати тепла та світла в будь-який інтер’єр. Він використовується в різних стилях залежно від його відтінку та насиченості.

Один з найбільш популярних стилів, де часто застосовують лимонні стіни – це кантрі. Жовтий колір створює атмосферу затишку та спокою. В жовтому відтінку можна вибрати як насичений і глибокий колір, так і світліші відтінки, які підходять для створення світлого та легкого, ненав’язливого інтер’єру.

Середземноморський стиль використовує всю палітру жовтого кольору. Стіни можна фарбувати в лимонний, гірчичний, золотий, медовий. Адже середземноморський стиль асоціюється із сонцем, пляжем, рослинністю. Лимонні стіни чудово поєднуватимуться із зеленими орнаментами, трафаретами та принтами.

Жовті стіни також можуть бути використані в стилі модерн. У цьому стилі потрібні більш яскраві та насичені відтінки. Лимонні стіни можуть бути поєднані з більш нейтральними елементами інтер’єру, щоб створити баланс між яскравим та стриманим дизайном.

кухня

Із якими кольорами в інтер’єрі найкраще поєднується лимонний

Коли цитрусовий жовтий відтінок обирається як домінантний, то його варто комбінувати з більш глибокими темними кольорами. Варто створювати не глянцева, а матові текстури, аби підкреслити відчуття тепла та затишку.

Основними інтер’єрними кольорами, які найкраще підходять для поєднання з лимонними стінами, вважаються:

  1. Білий. Нейтральний партнер для жовтого. Використання лимонного на білому тлі створює світлий та свіжий вигляд інтер’єру.
  2. Сірий. Викликає відчуття спокою та затишку в інтер’єрі, тому є чудовим доповненням до жовтого. Сірі стіни або меблі на лимонному тлі доповнюють один одного та створюють баланс.
  3. Чорний. Можна використовувати як контрастний колір до цитрусового. Жовті деталі на чорному тлі створюють яскравий, сміливий та виразний дизайн.
  4. Зелений. Варто обирати не відтінок молодої трави, а глибокий темно-зелений. Приміром, смарагдовий.
  5. Темно-синій. Цей колір викликає відчуття спокою та релаксації. Використання синього з жовтим може створити сучасний та респектабельний інтер’єр.

Читайте також