Головна Вагітність Лікування зубів під час вагітності – анестезія, пломбування, видалення зуба

Лікування зубів під час вагітності – анестезія, пломбування, видалення зуба

mamabook
353 Переглядів

Чим частіше ви будете відвідувати стоматолога, тим простіше буде підтримувати здоров’я зубів під час вагітності. Найкраще зайнятися стоматологічним здоров’ям на етапі планування. Сходіть на консультацію та вилікуйте карієс, який, можливо, лише розпочинається. Також огляд може виявити приховані проблеми, про які ви не здогадувалися. Проте не варто боятися лікування зубів під час вагітності. Наш сайт Mamabook роз’яснить, як відбувається цей процес у майбутніх мам.

Оптимальні терміни лікування

Якщо ви не встигли відвідати стоматолога до вагітності, то зробіть це відразу, як тільки дізналися щасливу новину. Навіть якщо вас нічого не турбує. Перевірте зуби, поставте пломби при необхідності, почистіть від нальоту та зубного каменю. Орієнтуючись на ваш стан, лікар визначить, які процедури потрібно провести зараз, а які можна відкласти на потім – після пологів.

У I триместрі відбувається закладання внутрішніх органів та тканин дитини. Тому у перші 3 місяці рекомендується лікувати лише необхідне – карієс, пульпіт, інші інфекції. Не хвилюйтеся: і для вас, і для малюка втручання лікаря значно проблемніше, ніж біль та наслідки від діяльності патогенних мікроорганізмів, які виникнуть при запущеній інфекції.

При відвідуванні стоматолога у III триместрі лікар повинен враховувати, що сильний біль може спровокувати передчасні пологи. Що стосується серйозних хірургічних втручань, протезування, відбілювання зі спеціальними хімічними засобами агресивної дії, то такі процедури краще виконати після пологів.

 

Особливості лікування зубів під час вагітності

Багатьох вагітних хвилює питання, чи можна застосовувати знеболювальні засоби. Це визначає лікар в індивідуальному порядку. Про що варто знати пацієнтам?

Анестезія під час вагітності

Більшість вважає, що анестезія протипоказана вагітним, тому бояться йти до лікаря. На щастя, це міф. Сучасна наука вважає, що лікувати зуби під час вагітності із застосуванням анестезії допустимо. Сучасні методи мають направлену дію, вони виконують лише свою функцію. Це локальне знеболення, яке діє на зуби і ясна, і не проникає через плацентарний бар’єр. Розкажіть лікарю про вагітність, озвучте точний термін, аби спеціаліст підібрав максимально ефективну та безпечну дозу препарату.

І ще один аргумент на користь анестезії під час вагітності: при сильному болі організм виробляє зайвий у цей період адреналін, що може призвести до передчасних пологів і викидню. Тож у жодному випадку не можна терпіти сильний біль – це шкодить і вам, і малюку більше, ніж використання знеболюючих препаратів.

Рентген під час вагітності

Ще одне популярне побоювання вагітних. Саме лікар повинен визначитися, чи можна розпочати лікування, уникнувши знімку. Не хвилюйтеся, якщо лікар вирішить зробити рентген. Це означає, що ризик ускладнень від зубної патології значно більший, ніж від рентгену. Насправді можливість нашкодити малюку мінімальна. По-перше, на жінку одягають спеціальний захисний фартух. По-друге, промені апарату спрямовуються точечно – чітко на проблемний зуб і не сягають інших частин тіла.

Видалення зубів у вагітних

Найчастіше приймається рішення перенести цю процедуру на післяпологовий період. Проте можливі випадки, коли видалення потрібно зробити негайно.

Коли слід терміново видаляти зуба вагітним:

  • При інфекції ясен, коли зуб вже не тримається в яснах і це може провокувати нестерпний біль.
  • Залишки їжі можуть викликати інфекцію, яка вже зруйнувала зуба. Це викликає сильний біль, який не можна терпіти.
  • Ріст нового зуба, наприклад, зуба мудрості. Інколи біль буває настільки нестерпним, що приймається рішення про видалення. Адже регулярний прийом знеболювальних засобів нашкодить мамі та малюку значно сильніше, ніж разова анестезія.

Найголовніше – вчасно звернутися до стоматолога, як тільки виникла проблема.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним «Но-шпу»?

плашка

Читайте також