Головна Вагітність Куріння під час вагітності

Куріння під час вагітності

mamabook
103 Переглядів
Курение и беременность

Курение и беременность

Далеко не всі майбутні мами кидаючи свої шкідливі звички. Деякі з них продовжують курити та виношувати маля. Як куріння відображається на здоров’ї малюка?

Паління, на жаль, найпоширеніша шкідлива звичка серед вагітних на Україні. Не зважаючи на пропаганду шкідливості паління для здоров’я, відсоток курячих жінок останнім часом сильно збільшився.

Ще сильніше збільшився відсоток дівчат-підлітків, що палять, він перевищує навіть процент курящих юнаків. Хоч паління шкодить і здоров’ю матері, і майбутній дитині, лише 20% жінок відмовляються від паління під час вагітності.

Результати впливу куріння на плід

Найбільш видимим результатом паління під час вагітності є розвиток гіпотрофії плоду (зменшення росту й ваги плоду). Це пов’язано з тим, що при курінні відбуваються різні порушенняі і плід недоотримує кисень та поживні речовини. Чим більше диму вдихає матір (навіть якщо вона сама не палить, але часто знаходиться в прокуреному приміщенні, тобто є пасивним курцем), тим більш виражений ступінь гіпотрофії в дитини. Тому вагітні жінки, що не палять, мають уникати прокурених місць. І, якщо хтось із родини курить, переконати його не палити в жилому приміщенні.

Паління під час вагітності призводить до підвищення ризику передчасних пологів, передчасного відшарування дитячого місця (плаценти).

Вродженні дефекти серця, головного мозку частіше зустрічаються в дітей, чиї матері палили під час вагітності. Куріння матері може підвищити ризик синдрому раптової смерті новонародженого. Крім того, діти матерей, які не кидають палити, мають невеликі, але видимі відхилення в фізичному та інтелектуальному розвитку. Як правило, вони відстають в рості, частіше хворіють, гірше вчаться. Це пов’язано з тим, що під час внутрішньоутробного розвитку в них було кисневе голодування (нікотин стимулює викид речовин, які стискають судини плаценти).

Тому, думаючи про здоров’я свого майбутнього малюка, відмовтесь від паління під час вагітності, а ще краще, не паліть взагалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харчування під час вагітності по триместрам

Читайте також