Головна Школярі Цікаві факти про природу: чи вміють свистіти раки

Цікаві факти про природу: чи вміють свистіти раки

mamabook
189 Переглядів

рак, раки, траваНам часто доводиться чути в народі твердження, що раки свистять.

Іноді на запитання: «Коли це буде?» – можна почути не зовсім чемну відповідь: “Після дощику в четвер ” або ” Коли рак на горі свисне “. В таких випадках  люди мають на увазі – «ніколи»!

Але всім добре відомо, що дощ у четвер не така вже й велика рідкість. А ось чи свистять раки? Про це в нашій невеликій статті.

Англійський журнал під назвою “Біологічні роздуми і гіпотези ” повідомляє, що напередодні незвичайних подій (наприклад, різких погодних змін) ракоподібні докладають багато зусиль, щоб вилізти на яку-небудь височину. Тут вони видають протяжний свистячий звук. Писк з частотою 20 000 герц майже не чутний для людського вуха, так як знаходиться на кордоні чутності (при більшій частоті виникає нечутний для нас ультразвук).

Вчені припускають, що завдяки цьому звуку ракоподібні істоти руйнують отруйний білок, який утворюється в їх організмі перед природною аномалією.

Так що можна стверджувати, що раки все ж свистять. Роблять вони це перед грозою або іншими природніми аномаліями. Тільки свистять ракиабсолютно не так як люди. І людське вухо практично не може почути цей звук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які літні іграшки вибрати дитині

Читайте також