Головна Здоров'я Користь чорної ікри для мозку та серця

Користь чорної ікри для мозку та серця

mamabook
57 Переглядів
мозок

мозокРиба та морепродукти – у списку найкорисніших продуктів харчування із високим нутрієнтивним складом. Достатньо в невеликій кількості вживати ікру, аби покращити мозкову активність, роботу серця й судинної системи. Також цей продукт позитивно впливає на репродуктивні чоловічі та жіночі органи. Через високий вміст жирних кислот червона та чорна ікра рекомендовані школярам і студентам. Відомо, що нервові сполучення так мозкові клітини вкриті мієліновими оболонками, а вони формуються на основі корисних жирів.

Який склад чорної ікри

Чорна, або осетрова ікра, є продуктом, який отримують із яєць осетра. Ікра відрізняється за смаковими якостями та розміром від ікри інших видів риб, приміром, лососевих.

Ікра містить велику кількість білків, що робить її важливим джерелом харчування. Це поживний продукт, на основі якого організм може отримувати будівельний матеріал для власних потреб. Білки необхідні для формування крові, загоєння ран, росту волосся тощо.

Жири в ікрі осетра складаються з насичених та ненасичених жирних кислот, включаючи Омега-3, які корисні для здоров’я. Ікра також містить вітаміни А та D, а також такі цінні мінерали,  як фосфор та залізо. Важливо, що ці мінерали входять до складу продукту в біодоступній, добре засвоюваній формі.

картопля

Користь Омега-3 для мозку

Омега-3 жирні кислоти — це група корисних жирів, які відіграють важливу роль у збереженні здоров’я та нормальному функціонуванні організму. Особливо важливою є їхня роль для мозку. Два головні типи омега-3 жирних кислот, що допомагають мозку, — це ейкозапентаєнова кислота (ЕПК, або EPA) та докозагексаєнова кислота (ДГК, або DHA).

Ось деякі корисні властивості омега-3 для мозку:

  1. Підтримка когнітивних функцій. Омега-3 жирні кислоти, особливо DHA, входять до складу клітинних мембран мозкових клітин, що допомагає зберігати їхню гнучкість та підтримувати когнітивні функції — пам’ять та концентрацію.
  2. Зменшення запалення. Омега-3 мають виражені протизапальні властивості, які можуть допомагати знижувати рівень запалення, що може бути пов’язане з різними захворюваннями мозку та забезпечувати захист від певних негативних впливів.
  3. Розвиток мозку в період дитинства. DHA, є важливими для розвитку мозку в період вагітності та дошкільного віку. Вони сприяють формуванню нейронних з’єднань та структур мозку.
  4. Захист від невродегенеративних захворювань. Деякі дослідження показують, що регулярне споживання омега-3 на 70% знижує ризик розвитку невродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

Важливо відзначити, що корисність омега-3 для мозку пов’язана не тільки з їхнім впливом на розвиток та функціонування, але із захистом від різних захворювань та покращенням загального здоров’я організму.

тиск

Користь Омега-3 для серця та судин

Вживати ікру та жирну морську рибу слід через жирні кислоти, жиророзчинні вітаміни та антиоксиданти. Омега-3 є не лише головним нутрієнтом для мозкової діяльності, але й серцево-судинної системи.

Омега-3 сприяють зниженню рівня тригліцеридів, а також можуть підвищити рівень гарного холестерину (високоліпідемічний ефект). При регулярному вживанні продуктів із Омега-3 стабілізується артеріальний тиск, знижується ризик утворення згустків крові (тобто тромбозів).

Доведено, що Омега-3 підвищують гнучкість та еластичніть судин, що забезпечує кращий кровообіг. Вони можуть допомагати уникнути нерегулярних серцевих ритмів та аритмій.

Омега-3 можуть мати прямий позитивний вплив на м’язи серця, покращуючи їх функцію.

Як часто слід вживати ікру?

Дослідження показують, що для оптимальної збалансованої дієти рекомендується вживати морепродукти з такою частотою:

  • жирна морська риба – 3 рази на тиждень;
  • морепродукти – 1 раз на тиждень;
  • червона та чорна ікра – 2-3 рази на місяць.

Читайте також