Яку загальну користь для організму має кропива, якщо ввести її в регулярний раціон?
Безпечне джерело білку
На жаль, м’ясо та риба – джерело антибіотиків, гормонів і солей важких металів. І якщо немає можливості вирощувати чи купувати тварин і птахів у домашніх умовах, то потрібно шукати безпечну альтернативу – білок рослинного походження. Виявляється, у складі кропиви більше білку, ніж у бобових. Будучи низькокалорійним продуктом, кропива є джерелом грубої клітковини. Вона стимулює вуглеводний обмін і допомагає схуднути.
Чистка кишечнику
Більшість хвороб – наслідок зашлакованості організму. Не даремно кажуть, що таємниця здоров’я – у чистому кишечнику. Груба клітковина, якою є листя та стебла кропиви, ніби щітками вичищають важкодоступні місця в слизовій кишечнику. Якщо регулярно вживати кропиву в якості додатку до овочевих салатів, то можна вивести багаторічні накопичення патогенної флори та шлаків.
Укріпити кістки
Кропива – багате джерело безпечного карбонату кальцію. Він не відкладається у вигляді каміння в нирках, а в повній мірі поглинається нашими кістками. Ця легкозасвоювана форма дозволяє розвантажити роботу нирок, надійно укріпивши опорно-руховий апарат.
Бактерицидний засіб
Висушене листя кропиви дводомної слід перемолоти до стану порошку. Ним обробляють рани з метою профілактики гнійних запальних процесів. Також із листя кропиви роблять настій, яким можна регулярно полоскати ротову порожнину, горло. Кропива – профілактика й лікування гінгівіту, стоматиту, ангіни.
Укріплення імунітету
Зі свіжого чи сухого листя готують трав’яний лікувальний чай. Його регулярний прийом допомагає ефективно укріпити імунітет. Чай із кропиви рекомендовано пити за 30 днів до початку сезонних епідемій грипу, застуд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива