Корисні напої у щоденному раціоні українців можна перелічити на пальцях однієї руки. На жаль, крайнє рідко до цього переліку потрапляє зелений чай. Але відмовлятися пити його – все одно що добровільно не хотіти бути здоровим. Чим же такий корисний зелений чай? Також дізнайтеся таємницю приготування смачного зеленого чаю без гіркоти.
Відповіді чає наш портал Mamabook.
У чому користь
Вивчаючи таємницю довголіття мешканців багатьох країн Азії, вчені склали список антиейджингових продуктів. І в усіх випадках до нього потравляв зелений чай. Друга закономірність, яку вдалося відслідкувати, це низький показник онкозахворювань серед азіатів.
Отже, дві найважливіші цілющі властивості – уповільнення процесів старіння та профілактику раку. Унікальність напою пов’язана з його особливим складом.
Які речовини містить зелений чай:
- Теїн. Безпечний натуральний аналог кофеїну. Підбадьорює, стимулює розумову діяльність, укріплює судини, покращує пам’ять та підвищує працездатність, увагу.
- Катехіни. Рідкісна група антиоксидантів. Саме вони виконують профілактичну роль онкозахворювань, знижують рівень вільних радикалів, підвищують імунітет, забезпечують виведення токсинів на клітинному рівні. Катехіни – унікальні речовини з протимікробною дію.
- Величезний спект мінералів (селен, цинк, бром, хром, йод, магній тощо). Усі вони спрямовані на нормалізацію роботи органів та систем, метаболізму в цілому.
Калорійність зеленого чаю
Скільки калорій у зеленому чаю? Це низькодієтичний напій, який містить усього 3 ккал/100 г продукту. Саме тому зелений чай активно радять пити при зайвій вазі.
Чи правильно ми п’ємо зелений чай? Перша розповсюджена помилка – вживання разом із добавками. Вони не лише збільшують калорійність напою, але й в значно знижують його цінність. Наприклад, при додаванні 1 ч.ложки цукру, ви збільшуєте калорійність до 35 ккал/100 г. Додали трішки молока чи вершків – калорійність вже 75 ккал/100 г.
Денна норма
Кількість залежить від мети, яку ви переслідуєте.
- 1 чашка чаю (250 мл) – це мінімальна норма, яку потрібно випивати щоденно кожному.
- 2 чашки – оптимальна доза, аби отримати максимальну користь.
- 3 чашки на день – правильне дозування для тих, хто намагається схуднути. Але пити таку кількість можна виключно курсами – 2 тижні прийому чергувати із 2 тижнями паузи.
Користь зеленого чаю для жінок
Враховуючи величезний набір мікроелементів, не дивно, що регулярне вживання напою чудово впливає на жіночу красу. Чай допомагає укріпити волосся та нігті, відстрочити старіння та втрату шкірою пружності.
Зелений чай знижує ризик розвитку онкозахворювань у молочних залозах та яєчниках. Фітогормони в складі чаю особливо корисні жінкам після 40 років. Напій допомагає плавно перебудувати організм на новий гормональний рівень, знижуючи негативні ознаки менопаузи.
Чи можна зелений чай вагітним?
Не тільки можна, але й потрібно! Лікарі звертають увагу, що зелений чай є тонізуючим напоєм. Норма прийому чаю для вагітних – не більше 2 чашок на день. Обов’язково вживайте його без цукру, меду та вершків.
Користь для вагітних:
- Укріплення імунітету без прийому ліків.
- Нормалізація процесів харчування.
- Зниження рівня холестерину.
- Профілактика запорів у вагітних.
- Фтор знижує ризик карієсу, а кальцій у складі чаю допомагає укріпити кістки.