Головна Здоров'я Жовчогінний чай: 5 найкращих рецептів

Жовчогінний чай: 5 найкращих рецептів

mamabook
3335 Переглядів
Травяной чай

Травяной чайЖовч є природним антипаразитарним засобом. Виділення жовчу в кишечник дозволяє знезаразити патогенні мікроорганізми, яйця червів-паразитів, які надходять у наш організм разом із іжею чи рідиною. Недостатня кількість жовчу призводить до бродильних процесів в кишечнику, метеоризмів, зараження паразитами, недостатньох ферментації та засвоєння їжі. З часом розвиваються і застійні процеси в жовчному міхурі, що призводить до жовчокам’яної хвороби. Стимулювати виділення жовчу потрібно кожній людині – і для профілактики захворювань, і при діагностованих проблемах з жовчним міхуром чи шлунково-кишковим трактом.

Чим корисні жовчогінні чаї:

  • Розслабляють м’язи шлунка, дозволяють швидко й легко вивільнити жовч у великій кількості.
  • Якісно змінюють склад жовчу, роблять його більш рідким, що полегшує відтік у кишечник.
  • Посилюють тонус жовчног оміхура.

Наш сайт Mamabook підготував підбірку найефективніших домашніх чаїв для стимуляції жовчу.

Як приймають жовчогінні чаї

По 100 мл тричі на день за 30 хвилин до їжі. Жовчогінні збори слід приймати курсами – 2 тижні прийому і 2 тижні перерви.


Рецепт 1. Жовчогінний збір

Візьміть 1 ст.ложку сухої трави безсмертника, 1 ч.ложку сухої м’яти перцевої, 1 ч.ложку насіння коріандру. Залийте 250 мл кип’ятку, дайте настоятися 30 хвилин. Пийте теплим повільними ковтаками. Хоча жовчогінний збір має гіркуватий присмак, до чаю не можна додавати цукор чи мед.


Рецепт 2.  Чай з деревію

Деревій (або тисячелистник), окрім стимуляції жовчу, також знімає спазми шлунка, має сильно виражений протизапальний ефект. Для приготування лікувального чаю потрібно змішати 1 ст.ложку сухого деревію та 1 ч.ложку кориандру, залити 100 мл кип’ятку, дати настоятися 20 хвилин. Після цього суміш потрібно розтовкти ложкою, вичавивши всі соки через ситечко. До рідини долити ще 100 мл кип’ятку та пити маленькими ковтками.


Рецепт 3. Чай жовчогінний + антипаразитарний

Змішайте 2 ч.ложки сухих квітів ромашки аптечної, 1 ч.ложку сухої м’яти, 1 ч.ложку пижми, 1 ч.ложку квіті календули. Налийте 150 мл кип’ятку та поставте на парову баню. Потримайте напій на пару 15-20 хвилин, процідіть, долийте 600 мл кип’ятку. Випийте цю кількість чаю протягом дня за 3-4 прийоми. Останню чашку рекомендовано випити через 2 години після вечері.

 

Рецепт 4. Чай із вахти

Інша назва цієї рослини – бобівник трилистий. Ця рослина завжди входить у готові аптечні жовчогінні збори. Вахта стимулює виділення жовчу, а також розріджує його. Тому чай з вахти – чудова профілактика утворення каміння в жовчному міхурі. Для приготування чаю потрібно залити 1 ст.ложку бобівника 200 мл кип’ятку. Дайте настоятися 20 хвилин, після чого процідіть через сито та випийте в 2 прийоми – вранці і  перед сном.


Рецепт 5. Збір із 5 рослин

Візьіміть по 1 ч.ложці ногітків, м’яти перцевої, пижми, безсмертника, іван-чаю. Залийте 400 мл кип’ятку. Випийте в 3 прийоми протягом дня. Не додавайте цукру чи його замінників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Унікальний рецепт балійського напою для суперздоров’я

Читайте також