Випираючі вени, вузли з синім відтінком – ці прояви хвороби більшість сприймає як естетичний дефект, а не серйозну патологію судин нижніх кінцівок.
Який буває варикоз
1. Сітчастий, або ретикулярний варикоз
Це найлегша патологія, бо вважається першою стадією захворювання. Виглядає як сіточка з дрібних вен і капілярів, які видно під шкірою. Зазвичай ретикулярний варикоз розміщується на стегнах та гомілках.
2. Сегментарний, або органічний варикоз
Такий тип патології проявляється у вигляді ураження вен дрібного калібру, також можливі перші дрібні вузли. Симптоми при такому варикозі ще не виражені: може бути невелика втома, яка виникає в ногах.
3. Магістральний, або вузловий
При такій стадії уражаються великі підшкірні вени гомілки й сідниць. Патологія супроводжується помітними вузлами, набряками, важкістю в ногах.
4. Перфорантний, або глибокий варикоз
Найнебезпечніший варіант хвороби, коли уражені глибокі вени, які не видно неозброєним оком. Симптоми до певного моменту майже не виражені: пацієнти можуть відчувати слабкість, свербіж у стопах, втому в ногах навіть вранці.
Фактори виникнення варикозної хвороби
Класичними причинами варикозу вважаються:
- Спадкова або генетична схильність.
- Травми нижніх кінцівок, перенесені операції на ногах. Будь-які травми знижують функціональність клапанів вен, погіршують рух крові.
- Ендокринна патологія. Ряд гормонів негативно впливають на стінки вен, а гормональні порушення призводять до збільшення тиску у венозному руслі, застою крові, що й сприяє варикозу.
- Вагітність. Причини варикозу у вагітних – збільшення навантаження на нижні кінцівки та гормональні перебудови в організмі.
- Прийом контрацептивів та гормональних препаратів. Вони сприяють пролапсу клапанів.
- Патології серця. Недостатність, застій у великому колі кровообігу – все це призводить до швидкого формування варикозу.
- Гіпертонічна хвороба. Підвищений тиск прискорює патологічні зміни у стінках вен, сприяє варикозному розширенню та застою.
- Зайва вага. Нижні кінцівки постійно страждають від збільшеного навантаження.
- Проблеми з кишечником та органами малого тазу. Хронічні запори, коліти, новоутворення призводять до тиску на вени ніг.
- Куріння та зловживання алкоголем. Нікотин сприяє підвищенню тиску й порушенню мікроциркуляції.
- Тісне взуття та одяг. Шкарпетки з міцними резинками, вузькі штани, тісне взуття порушують циркуляцію, сприяють формуванню застою крові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рецепт салату для здоров’я печінки та жовчного міхура