Натуральний мед здавна і по сьогодні залишається одним із найцінніших, екологічно чистих продуктів. Але різні види суттєво відрізняються за своїм складом та лікувальними властивостями. У світову п’ятірку найкорисніших сортів входить еспарцетовий мед, який отримують із еспарцету.
Цей мед рідкісний, але надзвичайний цілющий. Про його властивості розповість наш сайт Mamabook
Опис та зовнішній вигляд
Еспарцет – бобова рослина, яка особливо цінна в народній медицині. До речі, росте на невеликих ареалах і в Україні. Це ранній та дуже щедрий медонос, який квітне одним з найперших. Квіти у рослини гарні, ароматні, насиченого рожевого відтінку. Еспарцетовий меди духмяний та приємний на смак. Його особливість – це повільна кристалізація, тому він ще тривалий час залишається рідким і без видимих фракцій. По кольору дуже світлий, наближений до блідо-жовтого, може мати зеленуватий відтінок.
5 важливих характеристик продукту:
- Калорійність – 315 ккал/100 г
- У його складі відсутні жири
- Відрізняється повільним процесом кристалізації
- Відноситься до ранніх сортів меду
- У його складі 8 вітамінів та 14 мінералів
Лікувальні властивості
Унікальність еспарцетового меду – в його насиченості біологічно активними речовинами. Це один з небагатьох сортів, який, окрім вітамінів, у своєму складі містить амінокислоти, фітонциди. Останні, до речі, є природними антивірусними та протимікробними засобами, тому мед із еспарцету ще й допомагає стимулювати захисні властивості організму. Склад цього сорту багатий на аскорбінову та фолієву кислоти, тому особливо корисний у період сезонних респіраторних захворювань.
Важливо! До числа рідкісних цілющих властивостей відноситься і здатність еспарцетового меду нормалізувати гормональний фон. Тому цей продукт продовжує чоловічу молодість, підвищує потенцію, а також рекомендований до прийому в період менопаузи і в процесі лікування гінекологічних захворювань.
Завдяки еспарцетовому меду можна покращити біохімічні показники крові. Він може понизити рівень холестерину, здійснить профілактичний ефект у розвитку тромбозів, допоможе нормалізувати рівень гемоглобіну, а також ph-реакцію крові. Особливо корисний прийом після тривалого медикаментозного лікування, застуди чи інших причин, пов’язаних із тривалим зниженням імунітету.
Порада. Давайте приймати 1 столову ложку на день дітям з анемією. Прийом повинен бути ранковим, після сніданку.
Інші корисні властивості:
- Лікування запальних процесів у горлі або ротовій порожнині (стоматит, гінгівіт)
- Загоєння ран після опіків
- Ефективна допомога при запорах
- Профілактика захворювань судин
- Стимулює роботу ендокринної системи
- Допомагає очистити лімфу
- Стимуляція розумової діяльності
- Зменшує ризик розвитку старечого маразму
- Чудовий засіб для зняття симптомів стресу, нервового виснаження
- Покращує стан шкіри, особливо її тургор
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим замінити цукор
Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!