Головна Малюки Дитяче харчування: як розрахувати добову дозу молочної суміші

Дитяче харчування: як розрахувати добову дозу молочної суміші

mamabook
766 Переглядів

Неможливо знайти для новонародженого малюка їжу кращу, ніж материнське молоко. Проте часто буває, що дитині не вистачає грудного молока. Також за медичними показниками мама тимчасово або постійно змушена не вигодовувати малюка. У таких випадках відбувається заміна молока мами на альтернативний варіант – молочні суміші.

Наш сайт Mamabook підкаже, що повинно входити до складу якісного дитячого харчування, як розрахувати денну норму для малюка і як часто годувати дитину?

Які компоненти включені до складу сумішей

За своїм складом, калорійністю, жирністю штучне молоко повинно максимально наближатися до материнського. Якісна дитяча суміш включає інгредієнти, які спрямовані на укріплення імунітету малюка, нормалізацію травлення.

Пребіотики та пробіотики. Ці два поняття часто плутають. Перші – це речовини, які є їжею для корисної мікрофлори, яку й називають пробіотиками. У складі сумішей пребіотики найчастіше представлені у вигляді лактулози – різновидності олігосахаридів. Ці прості вуглеводи також покращують травлення, моторику кишечнику, захищають від кишкових коліків. А пробіотики – це корисні лактобактерії.

Чим цінні лактобактерії:

  • Допомагають процесу травлення.
  • Захищають від агресивної дії патогенних мікроорганізмів.
  • Захищають від кишкових інфекцій.
  • Підвищують імунітет.
  • Знижують ризик проявів алергічних реакцій.

Нуклеотиди. Це цінні речовини з високою біоактивністю. Вони є будівельним матеріалом для ДНК, РНК. Клінічні дослідження довели, що саме нуклеотиди відповідають за набір ваги, енергійність, рухливість дитини.

Жирні кислоти. Цінні речовини для правильного процесу обміну речовин. Якщо молочна суміш буде мати знижену кількість жирних кислот, то є ризик розвитку порушень метаболізму з раннього віку.

Як правильно годувати дитину сумішшю

Дуже важливо грамотно й поступово вводити новий вид харчування в раціон малюка. Ви повинні чітко розрахувати дозування, орієнтуючись на вік і вагу. Батькам перший період потрібно уважно стежити на реакцією малюка на дитяче харчування: контролювати стан животика, перевіряти зміни калу, чи немає алергічної реакції.

Скільки суміші давати за добу:

  • У віці до 2 місяців малюк повинен отримувати 20% від своєї ваги (у середньому – це 700 мл).
  • Малюку 2-4 місяців слід давати 1/6 від його ваги (середній показник – 800 мл).
  • У віці 4-6 місяців рекомендовано давати 1/7 від ваги дитини (середній показник – 900 мл).
  • З 6 місяців та старше дають із розрахунку 1/8 від ваги (середній показник – 1000 мл).

Частота вигодовування

Якщо ви дотримуєтеся ідеї годувати дитину на вимогу, а хочете виробити чіткий графік, то можете використовувати рекомендації педіатрів. А саме: годування кожні 2-2,5 години та перерва вночі на 6 годин. Коли мами починають годувати малюків частіше, то суміш не встигає засвоюватися. Як результат – дітки не отримуються повний спектр вітамінів і мінералів з дитячого харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пюре з кабачка та моркви для немовлят 

Читайте також