Донорство статевих клітин – один із сучасних і найбільш ефективних способів лікування жіночого непліддя. Процедура дарує бездітним парам шанс на щасливе батьківство, а донори отримують за це гідну грошову винагороду. Та перед тим, як взяти участь у програмі, потенційні жінки-донори, часто цікавляться, чи безпечна донація ооцитів? ГО «Донори за життя» розповість про процес донації статевих клітин та всі особливості процедури.
Що таке донація яйцеклітин?
Донорство ооцитів – це одна з лікувальних програм безпліддя, що передбачає здачу донором здорових яйцеклітин, які в подальшому використовуються для ЕКО-запліднення. Спочатку зрілі статеві клітини беруть в донора та в лабораторних умовах запліднюють сперамтозоїдами чоловіка. Згодом культивований ембріон переносять в матку майбутньої матері. Подальша вагітність та пологи проходять природним способом, проте під ретельним наглядом лікарів.
Донорські ооцити потрібні жінкам, у котрих з певних причин не ростуть фолікули і не дозрівають яйцеклітини. Це може бути спровоковано станом фізичного чи психічного здоров’я, по спадковості, після хіміотерапії тощо. Також ця процедура необхідна і тим жінкам, в яких є великий ризик передати дитині певну генетичну хворобу.
Донору за участь у програмі виплачують гідну грошову компенсації в розмірі до 1000€.
Донація – це безпечно?
Потенційні донори перед тим, як взяти участь у програмі, цікавляться, чи не несе донорство статевих клітин загрози їхньому життю чи здоров’ю та чи не впливає на планування власної вагітності у майбутньому. Відразу відповідаємо – ні. Пояснюємо чому.
-
За одну участь донора у програмі донації лікарі забирають, в середньому, 20-25 ооцитів. Дехто помилково думає, що після забору статевих клітин більше не можна буде завагітніти. Проте це не так, адже жінка на період статевого дозрівання має, в середньому, 300 тисяч фолікулів. Якщо з цієї кількості забрати 20-25 одиниць – це жодним чином не вплине на здоров’я чи майбутню вагітність донора. До речі, планувати власну вагітність можна уже з наступного циклу після участі у програмі.
-
Всі медичні маніпуляції проводять кваліфіковані спеціалісти. Вони досконало знають свою справу та, перш за все, дбають про здоров’я і стан донора.
-
Всі лікарські препарати, котрі буде приймати донор (для стимуляції), сертифіковані та дозволені в Україні. До того ж вони призначаються в індивідуальних кількостях, а їх результат на ваш організм регулярно контролюється лікарями.
-
Перед тим, як взяти участь у програмі, донор проходить повне медичне обстеження. Після цього лікар оцінює всі ризики та робить заключення щодо вашої участі у програмі донорства. До речі, всі медичні обстеження, консультації, здача аналізів та інші медичні маніпуляції – безкоштовні для донора.
Дізнатися більше інформації про донорство ооцитів та заповнити анкету на участь можна на сайті Донори за життя». Допоможімо бездітним парам стати щасливим!