Головна Вагітність До якого тижня вагітності можна займатися спортом

До якого тижня вагітності можна займатися спортом

mamabook
856 Переглядів

Протягом вагітності тіло жінки проходить декілька стадій змін. Дуже важливо враховувати особливості фізіології та грамотно корегувати свій вид тренувань. Лікарі радять розділити фізкультуру на три типи – у відповідності до триместрів вагітності. Наш сайт Mamabook підкаже основні нюанси спортивних тренувань.

Спорт у I триместрі (4-12 тижнів)

Це час активної гормональної перебудови. У першій місяць вагітності рекомендується не займатися спортом взагалі, тож піти в зал потрібно лише з 4-го тижня. Тренування повинні бути невиснажливими й планомірними.

Якщо ви раніше ніколи не займалися спортом, то в I триместрі найкраще відвідувати басейн і багато ходити пішки. Це нормалізує циркуляцію крові, зменшить набряки. Можна також займатися гімнастикою з невеликою вагою (гантелі не більше 1 кг). У I триместрі приділяйте увагу м’язам ніг та спини, які потрібно укріплювати та готувати до навантажень через збільшення живота.

Спорт у II триместрі (до 24 тижнів)

Це найбезпечніший період для фізичної активності. Гормональний фон уже стабілізувався, а живіт ще не дуже великий. Займайтеся укріпленням м’язів черевного пресу, продовжуйте виконувати вправи на ноги та спину. Можна відвідувати тренажерний зал та робити помірні силові вправи. Вага, з якою ви виконуєте вправи, повинна бути зменшена на 50% у порівнянні з вашими заняттями до вагітності.

 

Спорт у III триместрі (до 40 тижнів)

Найкращі фізичні навантаження у цей період – пілатес, фітбол, йога. До тренувань слід додати спеціальну підготовку тіла до пологів – вправи Кегеля. Вони укріплюють інтимні м’язи, а також м’язи малого тазу. Ще одне нововведення в третьому триместрі – це дихальна гімнастика. Починаючи з 24 тижня, варто повністю відмовитися від вправ стоячи.

За 2-3 тижні до пологів акушери радять повністю відмовитися від спортивних тренувань. З усіх видів активності до пологів можна залишити виключно ходьбу.

Які є протипоказання у спорті для вагітних:

  • Не можна займатися інтенсивними кардіотренуваннями (скакалка, стрибки, біг).
  • Не можна сідати в шпагат та займатися повноцінним стретчингом.
  • Заборонені присяди та випади, особливо із вагою (бодібар, гантелі, штанга).
  • Не можна виконувати вправи, у яких задіяні відразу декілька великих м’язів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими видами спорту можна займатися вагітним

Читайте також